Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eszméletlen beteget hogyan...

Eszméletlen beteget hogyan kell ellátni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 25. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól.
2013. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Inkább veszek egy elsősegély könyvet...
2013. jún. 29. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
sajnos nyomtatott verzióban nem lehet jókat kapni, nézem már én is. de ha írsz privátban, akkor tudok küldeni egyet pdf-ként, az szerintem nagyon jó. :)
2013. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
ha van pulzus + légzés és nincs sérülve a gerince v eltörve medencéje akkor stabil oldalfektetéssel és hívni az orvost. ha nincs pulzus se légzés akkor szívmasszázs+ mesterséges légzés majd ha megvan a pulzus és a légzés akkor stabil oldalfektetés. Ha nincs légzés de van pulzus akkor csak mesterséges légzés. Minden mesterséges légzés előtt meg kell győződni arról h nincs e valami a szájban. ha van ki kell venni vagy heimlich fogással kinyomni ha a torkán akadt vmi és ezért ájult el. De szerintem ha beírod a googléba h elsősegélynyújtás, tuti képeket is látsz és szakszerű magyarázatot.
2013. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

előttem szóló lekövetett néhány hibát:

"ha van pulzus + légzés" csak légzést vizsgálunk mert ha nincs légzés, akkor pulzus sincs.

"nincs sérülve a gerince v eltörve medencéje akkor stabil oldalfektetéssel és hívni az orvost" ha a bordája vagy a combcsontja van sérülve vagy nyílt hasi sérülése van, akkor sem rakhatod stabilba. eszméletlen beteghez pedig nem orvost kell hívni, hanem mentőt.

az újraélesztés is akkor kell, ha nincs légzés. olyan már nincs, hogy csak lélegeztetés.

eszméletlen betegnél pedig tilos a Heimlich-féle műfogás használata.

2013. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!