Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus személyiségza...

Egy nárcisztikus személyiségzavarban szenvedö beteget hogyan lehet szembesiteni, hogy vele komoly baj van?

Figyelt kérdés

Bátyámról évek óta tudjuk,hogy nagyon beteg, neten nagyon sok irodalmat olvastam erröl a személyiségzavarról.

Már ott tartunk,hogy teljesen kirekesztettük a családból. Belefáradtunk az egészbe.

Szinte minden tünete megvan, borzasztó kezelhetetlen.

Mégis,hogyan adjuk a tudtára,hogy ebben szenved, ha szerinte mindenki mással van a baj? A dühkitörései és az önzése miatt már tönkrement a család,a barátnöje, mindenki.

Segitsetek kérlek,hogy egy olyan emberrel,hogyan értessük meg,hogy baj van, aki nem képes még csak meghallgatni sem, ha arról van szó,hogy vele baj lenne? Patt helyzet. De köszönöm aki tud érdemleges választ.


2013. máj. 21. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Aki a privátot írta, az vagyok. Így nem lehet ezt megválaszolni, ismeret kellene hozzá. Ahány ember, annyi történet. Valószínűleg, nem kirekeszteni kellene, hanem, nyíltan közölni vele, hogy elviselhetetlen, szembesíteni a saját lelki betegségével. Ha racionális típus, és esetleg intelligens, akkor sarokba lehet szorítani, ha nem, akkor más módon kellene eljárni.
2013. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már mindehogyan próbáltuk vele közölni, nyiltan, burkoltan, 100 féleképpen, de végig se hallgat,akkor mégis,hogy kellene? Elrohan, ajtó csapkodás után, ha telefonon beszéltünk vele, akkor meg ránk csapta a telefont.

Az,hogy szembenézzen önmagával, túlságosan fájdalmas lenne neki. Ezért sose fog...

2013. máj. 21. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
A nárcisztikus titkon nagyon jól tudja, hogy van vele baj, csak abüdös életbe nem fogja elismerni.Tehát nem szükséges afigyelmét felhívni erre, viszont csinálni nem sokat tudsz ellene.
2013. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sehogy én is ebbe mentem tönkre! :'(
2013. máj. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!