Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az ilyenekkel mit csinálnak a...

Az ilyenekkel mit csinálnak a kórházba? Meddig tartják bent?

Figyelt kérdés
Akiket elüt egy autó és agyrázkódást kap és eltörik a keze.
2013. júl. 18. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen súlyos az agyrázkódás, enyhe esetben

3 napot , súlyosabb esetben heteket.

Koponya röntgen, alkar röntgen. A törést gipsszel rögzítik a kézen.

2013. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 éjszakára mindenképp mert lehetnek belső vérzések is akár vagy más belső problémák, és akkor is folyamatosan figyelik a tünetei miatt, ha indokolt másnap reggel elviszik még vizsgálatokra vagy aznap éjjel, mert vannak olyan helyek ahol egy ápoló is képes elvégezni egy röntgen vagy ultrahang vizsgálatot emiatt is indokolt lehet hogy valakit benn tartanak, és az adott ügyeletes orvos dönti el hogy mi legyen, mert ha találnak valamit ami bizonytalan nekik akkor lehet már 2 éjszaka is, vagy több mire pontosan megtudják hogy van-e komoly probléma vagy nincs. Mert az agyrázkódás meg a kéztörés az semmi lehetnek más belső sérülések is.

Engem is ütött már el egy autó, igaz nem nagy sebességgel, de így is sikerült megfejelnem a szélvédőt és biztonság kedvéért engem is bevittek a mentősök mert igaz hogy nem tört el semmim, és agyrázkódásom sem volt, de mondták hogy lehetnek belső vérzések meg bordatörés, de szerencsére aznap este el is mehettem már, mert semmibajom nem lett, csak 1-2 helyen volt zúzódás ami fájt egy ideig, de túl éltem.

2013. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak annyi a baja, hogy agyrázkódása van, és a keze törik el, akkor igazából nem olyan sokáig. A törést szokták műteni is, meg nem is, és akiket műteni kell (inkább a lábat szokták), azokat szokták ment tartani, mert amíg még felszakadhat a seb, vagy bármi más súlyos probléma adódhat, addig nem hagyhatja el a kórházat. Agyrázkódásnál meg az a kérdés, hogy milyen súlyos. Pl nekem is volt, de azzal csak háziorvoshoz mentünk, és akkor, mikor már gyógyulgattam. De barátnőmet egy kővel dobták fejbe, és majdnem kórház lett a vége. Szóval más és más esetek vannak a kórházban. Ez attól függ, mondd meg:

- Műtik-e a kezét;

- Milyen súlyos az agyrázkódás;

- Szerez-e más sebeket is, amik nehezebben gyógyulnak?

2013. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az agyrázkódás nem súlyos és a kart sem műtik
2013. júl. 18. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!