Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az ujjamba van elég mélyen...

Az ujjamba van elég mélyen egy vasszilánk, elérem, de ahogy meglátom a húst elernyedek és nem tudom megfogni. Ezzel csak nem akarok dokihoz menni, hogy szedjem ki?

Figyelt kérdés
kalapácsnak lepattant a széle, 3 db, egyik mellen vágott, azt ki tudtam szedni, ez az ujjamba van, egy meg a hasamnak ment, de az nem maradt bennem. De ezt nem tudom kiszedni, pedig nem fáj, csak látom, meg ahogy a tű a vashoz ér és megszólal kidőlök. Mit tegyek? Már 4 felest ittam, de az se hat, többet meg nem akarok, holnap vezetek.
2013. júl. 24. 22:56
 1/6 anonim válasza:
szedje ki más, te pedig hallgass zenét addig
2013. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem tudom kivel kiszedetni, nem mehetek át a szomszédba, hogy Erzsi néni legyen már szíves... vagyis épp átmehetnék, mert jófej az öregcsaj, csak nem akarok ilyen ciki lenni, akkor már inkább holnap doki... annyira útálom a látványt, az erőm elhagy ha rágondolok is, meg a hideg ráz brrr
2013. júl. 24. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:
ORVOS! Egyrészt mert tetanust kell kapnod, másrészt ott ki is szedik.
2013. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

tetanusz bocs nem kell :D

ennyibe nem halok bele :D ha meg mégis akkor selejt voltam

raktam rá paradicsomos dunsztkötést, ez hátha kiszívja, bár ahogy pattant oda be van szorulva, azért is nem tudom kiszedni tűvel, majd ha kicsit gennyesedik, talán. Ha meg péntekig nem jön ki elmegyek dokihoz, de a tetanuszt visszautasítom szépen. :D Az én seggembe senki nem fog tűket szúrkálni, vállba meg nem, mert akkor nem kondizhatok. Meg úgy alapból nem. :D nem vagyok én tűpárna xD amúgy egy ekkora kis szilánkból nem csinának tán ekkora felhajtást, 3 mm2 az egész ha van annyi. csak ne lenne úgy beszorulva. Brrr...

2013. júl. 25. 00:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát te tudod. Ha elmész dokihoz számíts arra, hogy alá fognak veled íratni olyan papírt, hogy a tetanuszt a saját felelősségedre utasítottad vissza. A kalapács szennyezett eszköznek számít, az apró, szúrt seb pedig ideális az oxigénmentes környezetet kedvelő tetanusznak. Nincs az az orvos, aki meg merné kockáztatni az injekció elhagyását.

Megjegyzem, lehet, hogy kevésbé rossz pár napig hanyagolni a kondit, mint merevgörcsben fetrengeni, de te tudod. Habár ha mázlid van, még az előző immunizálás megvéd, ha nincs, akkor nagy eséllyel meghalsz.


Üdv, egy orvostanhallgató

2013. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ma este ki is jött a gennyel, raktam rá betadine-t meg most van rajta paradicsom, hogy kiszívja a gennyt.

3-4-5 éve kaptam utoljára, az ha minden igaz még véd is.

2013. júl. 25. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!