Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő alatt tűnik el egy...

Mennyi idő alatt tűnik el egy csúnya horzsolás?

Figyelt kérdés
Hétfőn elestem bicikklivel és a fél hátamat lehorzsoltam. Ha rendesen kenegetem mindenféle krémmel, kenőccsel, akkor mennyi idő alatt tűnik el?

2013. júl. 25. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
kb. 3-4 hét
2013. júl. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:O az jó sok idő :S Köszi a gyors választ!
2013. júl. 25. 00:27
 3/4 anonim ***** válasza:
2-3 hét, attól függően, hogy milyen gyorsa az anyagcseréd és milyen gyorsan gyógyulnak a szöveteid. Egyre figyelj: tűző napra ne menj ki félig gyógyult sebbel, mert a friss hámszövet másként barnul, mint az egészséges (az, ami ott van a többi helyen). Óvd a sebet a tűző naptól, és a frissen gyógyult részekre mindig tegyél napvédő habot (ne krémet, az nehéz), kb. olyan magas faktorszámmal, mintha kisgyerek lennél, fehér bőrrel. Különben a hátadon örökre megmarad egy hatalmas folt, ami másként barnul le, mint a többi.
2013. júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké! Nagyon szépen köszönöm! Egyébként elég szépen gyógyul a szélein már kezd is leperegni a var!
2013. júl. 27. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!