Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Darázscsípés: mennyi idő...

Darázscsípés: mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés
Reggel 8 körül megcsípte a nagylábujjam hátulját egy darázs, sosem gondoltam, hogy ez ennyire durva. Ittam kalciumot, borogattam, de pont ugyanúgy fáj, mint akkor, pedig azóta jó sok idő eltelt. Nem nagyon tudok ráállni a lábamra, és eléggé be van dagadva az egész lábfejem. Lett egy kis hőemelkedésem is, de nem durva, 37,1. 36,6 szokott lenni amúgy, bár most elég meleg is van. Ez mennyi idő alatt múlik el? Nagyon zavaró, nem tudok tőle dolgozni, semmit se csinálni. Amúgy más bajom nincs, de rettentően fáj. Bevettem rá egy advilt is, hátha segít valamit, de nem.
2013. aug. 5. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Engem tegnap csípett meg egy, 3 percen belül bekentem Fenistillel, picit még fájt, de egyáltalán nem dagadt fel.

Érdekes, hogy eszedbe sem jutott bekenni...

Fájdalomcsillapító erre l.ó. f@. szt sem ér.

2013. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7-10 nap kell mire elmúlik. Ne fájdalomcsillapítót vegyél be,hanem igyál Calcium pezsgőtablettát(4x1),este 1 Cetirizint és kenegesd Fenistil géllel. És azért figyeld,ha ezek ellenére nem javult 2-3 napin belül mutasd meg orvosnak,mert időnként antibiotikumra is szükség van.
2013. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja! És tegyél rá hideg borogatást,ami nem azt jelenti,órákra hagyd rajta,hanem naponta 3-4x 10 percig borogasd úgy,h amint felmelegszik a borogatás cseréld.
2013. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Bekentem amúgy Fenistillel én is, de nem nagyon segített. Amúgy jó sokáig szúrta, belement a szandálomba, jó sokáig tartott, míg mindketten kivergődtünk a helyzetből... Lehet, hogy ezért is fáj jobban, nem tudom. Méh már csípett meg sokszor, mindig elmúlt max egy órán belül.
2013. aug. 5. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom a darázs járt rosszabbul :)
2013. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem is szegény darázs....
2013. aug. 5. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:

a darázs túléli, hacsak agyon nem tapostad

csak a méh pusztul bele :-(

2013. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát, most már harmadik napja fájdogál... eléggé feszül még, de már nem akkora a duzzanat. Ráállni még rendesen nem tudok, csodálatosan be van lilulva. Olyan igazából, mintha ráesett volna valami.
2013. aug. 7. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!