Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a csuklóm, ha nem...

Eltört a csuklóm, ha nem kötöm fel a karom, olyan, mintha szét akarná feszíteni a gipsz, ez normális?

Figyelt kérdés
Nem körkörös gipszem van, hanem gipszsín van a kezemen. Amíg a nyakamba rögzítem ilyen kendővel, semmi baja, de amint leveszem, olyan nyomó érzésem van, mintha szorítana a gipsz. Pedig nem szoros..Még soha nem volt gipszem, ezért nem tudom, ez most normális e? 6 hétig mégsem hordhatom felkötve..fél kézzel semmit nem tudok csinálni :/
2013. aug. 25. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Ha nincs felkötve, akkor kicsit befeszülnek az karizmok, hiszen valaminek tartani kell a kart. Ez okozhat nyomó érzést.
2013. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos teljesen normális, ha kezdetben duzzadt a kezed, és igen, az első pár napban kösd fel és ha fekszel, akkor meg emeld a fejed fölé. Ha ennek ellenére duzzad a kezed, irány a patika, vegyél mullpólyát. Aztán otthon vágd végig a már fent levő kötést, de ne vedd le, hanem az új pólyával kösd körbe szépen, kicsit lazábban. Mi mondjuk ezt el szoktuk mondani a betegeknek, mert baromi ciki, ha szegények 50-60 km-t utaznak azért, hogy ezt mi megcsináljuk, mert ilyenkor tényleg csak ennyit lehet vele tenni.

Jobbulást kívánok!

2013. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Engem nem figyelmeztettek erre a kórházban, de holnap kipróbálom, hátha jobb lesz kicsit.
2013. aug. 25. 17:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen feltétlen érdemes felkötve hordani legalább az elején, amúgy mi történt veled? Nem fogsz kapni körkörös gipszet?
2013. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy kapok e, nem mondtak semmit :/ Szimplán elestem és pont a járdára érkeztem kézzel előre..nagyon ügyes vagyok :/
2013. aug. 26. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kap mindenki K-gipszet, sokszor marad a sín.

Jobb már a kezed?

2013. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Átkötöztük lazábban mullpólyával reggel, egyelőre nem lett jobb. Felkötve hordom egész nap, és már az ujjaim is fájnak. Pénteken kell kontrollra mennem, meg merjem említeni, hogy már nem csak a csuklóm, hanem az ujjaim is fájnak? Nem akarok "a panaszkodós beteg" lenni..
2013. aug. 26. 20:25
 8/8 A kérdező kommentje:

Most erkeztem haza a kontrollrol.Kaptam egy masik gipszet,viszont ez is gipszsin,csak nagyobb,mint az elozo,mert az csak alatamasztotta az ujjaimat,ebben viszont gipszelve vannak.Ugyhogy igy mar semmire nem hasznalhato a karom.A zsibbadast is mondtam,de csak azt a valaszt kaptam hogy ilyen ha az ember gipszben van,ki kell birni.A doki sem volt valami kozlekeny,o is kb ezt mondta mint a gipszeloben..A doki kozolte hogy a gipszlevetel idopontja november 24..Ezen nagyon kibuktam.Az orvos azt mondta,kozben egyszer fognak gipszet cserelni.

Biztos kell ennyi ideig a gipsz??

2013. aug. 30. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!