Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fel van dagadva a térdem,...

Tobik Fecó kérdése:

Fel van dagadva a térdem, javaslatok?

Figyelt kérdés
Augusztus elején (kb 5.-e körül) elestem motorral(földúton) és a bal térdemre estem, amin keletkezett egy fél cm mély seb. Egyből bementünk a balesetire, lefertőtlenítették röntgenezték. 1 hétig nem tudtam normálisan járni, majd később elkezdett csökkenni a dagadás és járni is tudok vele, de a seb környéke csúcsosan fel van duzzadva. Mit tehetek, hogy lemenjen a duzzanat?

2013. aug. 29. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A térd az egy elég kényes dolog ilyen téren, célszerű megnézetned mert az a dudor egy folyadék ami ha begyűlik akkor az vagy felszívódik de az nagyon sok idő, vagy lekell szívatni, ami akár műtét is lehet felvágással ha olyan mélyen van.
2013. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne orvoshoz menned,mert lehet,h a sebváladék ,de akár ízületi folyadék is felszaporodhat,ami ízületi sérülésre utal.
2013. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is már fontolóra vettem, hogy meglátogatom a sebészetet. A felduzzadt seb(ahova az ütést kaptam) a térdkalácsom alján van. Bár a röntgenen nem láttak semmit sem az orvosok, még repedést sem.
2013. aug. 29. 17:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Valószínűnek tartom, hogy valami váladék felgyülemlett benne ugyanis, ha széthúzom a sebet akkor egy kevés genny jön ki belőle.(nyomásszerűen jön ki)
2013. aug. 29. 17:57
 5/8 A kérdező kommentje:

Olvastam más oldalakon, hogy ha terhelés alá helyezem(fokozatosan), akkor le mehet a duzzanat.

Lehetséges ez a módszer?

2013. aug. 29. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:
ha a váladék feltud szívódni, attól függ.
2013. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért ne kísérletezz sokáig. Amúgy ízületi,lágy rész sérülés röntgenen nem látszik.
2013. aug. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat !

Megfogadom a tanácsotokat és holnap ellátogatok a sebészetre.

2013. aug. 29. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!