Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadás utáni FTA...

Klopusz kérdése:

Bokaszalag szakadás utáni FTA plasztika műtét. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

16 éves lányom tavaly augusztusban gödörbe lépett. Elvittem ortopédiára, a doki három méterről diagnosztizált szalaghúzódást, kenőcsöt, fájdalomcsillapítót, testnevelésből felmentést rendelt. (Se röntgen, se gipsz-rögzítés.) A fájdalom nem múlt, decemberben majd februárban visszavittem a dokihoz, aki semmi mást nem csinált, csak leordította a gyerek fejét, hogy miért hord még mindig bokarögzítőt. Májusban eljutottunk egy másik dokihoz, aki megfogta a gyerek lábát, mozgatta, speciális röntgent rendelt és kiderítette, hogy szalagszakadás miatt fáj a lába. Mivel normális kezelést nem kapott, a gyógyulás is csak minimális, állandó a fájdalom. FTA plasztikát javasolt, mire valószínűleg három hónap múlva fog sor kerülni.

Kérdésem: a fekvőgipsz pontosan mit jelent? Csak a lakáson belül lehet vele mozogni minimálisan? Ha járógipszet kap, hagyhatom egyedül közlekedni mankóval buszon/metrón? Mennyi ideig tart a műtét utáni fájdalom, mikortól lehet javulásra számítani?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. szept. 11. 09:10
 1/1 anonim válasza:
Szia:)Nem pontosan tudom mi az az FTA beavatkozás, de nekem most volt múlt héten bokaszalag műtétem és körülbelül ugyanúgy jártam, mint a lányod, fél éve nem vették észre, hogy 2 szalagom el van szakadva a bokámba. Elvileg lehet így szakadt bokaszalaggal élni, de mivel én versenyszerűen sportolok nekem nélkülözhetetlen volt a műtét. Na mármost a szalagok nem forrnak össze ha teljesen elszakadnak, mint pl. a csont ha törik rögzítik, összeforr. Szalagoknál ez nem így működik. Szétszakadnak és nagyon rövid időn belül felszívódnak, ezért pótolni kell őket csonthártyával,vagy ínszalaggal. Nekem a szárkapocscsontom csonthártyájával pótolták. A műtéten szépen elaltattak utána nagyon jól keltem (semmi hányás vagy rosszullét, sőt vissza se aludtam). Az én műtétem viszonylag gyors volt 40 perc kb. Utána rögtön gipszeltek, már úgy keltem fel hogy rajtvolt a lábamon. Most is fekvőgipsz van rajtam, ez azt jelenti hogy feküdni kell vele szigorúan, wc-re lehet menni mankóval, de a láb lógatása nem tesz jót. Nekem nem lesz járógipszem, hanem járógépem, tudod az a kék térdig érő rögzítő, légpárnás talppal, de előtte még vár rám egy varratszedés (a vágás kb 6-8 centi). A járógipszhez mankó se kell fog tudni anélkül is járni, csak az elején fájdalmas lesz. A műtét után nekem az első 2 nap nagyon fájdalmas volt, főleg ott a kórházba, de én utálom a gyógyszereket, így se vénásan de tabletta formájába nem kértem fájdalomcsillapítót, hanem tűrtem a végtelenségig. Ma már 4 napja a műtétnek és alig fáj, óráról órára csökken a fájdalom érezhetően. Én is 16 éves vagyok, mint a lányod és az orvosom azt mondta, hogy kb. 3 hónap a felépülési idő ennyi idősen. Remélem tudtam segíteni. Kitartást és sok türelmet kívánok! :)
2014. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!