Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha vkinek eltörik 3-4 bordája,...

Ha vkinek eltörik 3-4 bordája, az nagyon fáj vagy lehetséges, hogy észre se veszi és csak a RTG-n látszik?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam hogy légvételre erősödő szúró fájdalom van ilyenkor a mellkason, na de most meg valaki azt állítja, hogy ő nem is nagyon érezte.


Ez lehetséges? Érdekelne, szóval köszi előre is a szakmabeliek véleményét is és azokét is akik már megtapasztalták, milyen az!



2013. szept. 25. 06:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod. És nem lehetséges alapesetben. Ha az illetőben van morfium akkor előfordulhat hogy nem veszi észre, heroin, cocaine, vagy igen jelentős mennyiségű alkohol esetén pedig, hogy alig érzi de észreveszi akkor is.


Legjobb helyi érzéstelenítő a cocaine, de kétlem, hogy bordán szúrta volna magát már a törés előtt. :D

2013. szept. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ez így van,akkor ő egy irodalmi ritkaság.Bordatörés,de akár csak zúzódás is komoly fájdalmat okoz
2013. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3 bordám volt eltörve, egy-két napi észre sem vettem, mert amikor történt, nem igazán voltam tiszta..

Dolgoztam és csak napok múlva mentem el röntgenre, ott haza is küldtek. Nekem nem volt elviselhetetlen a fájdalom, csak nagyon kellemetlen pár hétig.

2013. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül érzi a szúró fájdalmat.

mondjuk ha megszokta alapból hogy felszínesen vesz levegőt, csak a mellkasa felső része emelkedik (és sok ilyen ember van) és pl. alós borda törik/reped lehet hogy rögtön fel sem tűnik neki. illetve ha nem mozdul el a helyéről (márpedig nincs mindig teljes törés) akkor nem is fáj annyira, pláne ha magas az illető fájdalomküszöbe

így jártam a bordarepedésemmel, csak röntgenen derült ki az is azért, mert véletlenül épp akkor mentem tüdőszűrőre

szóval igen, van ilyen

2013. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát elvileg itt is disclocatio nélküli bordatörés van (3 db) na de pont ez az, ha vesz levegőt, máris lesz dislocatio, nem?
2013. szept. 25. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, a levegővételtől nem mozdul el.
2013. szept. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Addig jó, amíg nem fázik meg. Pocsék dolog köhögni törött bordákkal.
2013. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!