Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen érzés, ha eltörik egy...

Milyen érzés, ha eltörik egy csontod?

Figyelt kérdés

Tudtátok mozgatni a sérült részt? Feldagadt? Egyből nagy fájdalom jelentkezett vagy fokozatosan növekedett? Zsibbadt is?


Amatőr író vagyok, és az egyik történetemben szeretném leírni, hogy mit érez a karakter, amikor eltörik két ujj a kézfején, de én (szerencsére) még sosem éltem át csonttörést.

Megköszönném az "élménybeszámolókat".


2013. aug. 30. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szárkapocs csontom tört el annak idején, és fel is dagadt a lábam. Lila meg kék-zöld foltok lettek rajta. Eléggé fájt, de tudtam mozgatni A kórházban, ahol megröntgeneztek, azt mondták , hogy csak zúzódás, és nincs eltörve. Így egy hétig törött lábbal jártam, mire elmentem az SZTK-ba, ahol kiderült, hogy törött. Nem zsibbadt.

Azt nem tudom, hogy egyből éreztem-e a fájdalmat, mert agyrázkódást is kaptam, amikor történt, ugyanis elütött egy rokkantnyugdíjas nő a kocsijával.

Ez az én kis élményem. Remélem nem zavaros.

2013. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lábam tört el, a 2. lábujjam lábfejnél levő csontja.

Mozgatni tudtam, járni is, de fájt, nagyon feldagadt a lábfejem és piros volt. Meg másképp állt és "lifegett" a lábujjam.

Nem tudom mikor tört el, az első röntgenen nem vették észre, elküldtek reumatológiára, a következőn meg már gyógyult, így nem gipszelték be.

Az elején terhelésre egyre jobban fájt, pihentetéskor jobb volt. Pár hétig semmit sem változott, utána fokozatosan jobb lett, a duzzanat is lement.

Más testrészem nem tört el, bár a kézujjtörés annyiban jobb lehet, hogy nem azon jársz. Egy combtörés vagy orsócsont-törés biztos sokkal rosszabb, mint egy ujjtörés.

Kézujjra egyébként alusínt szoktak tenni meg Flector gélt stb.-t adnak rá.

2013. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nekem eddig 4 törésem volt abból egyszer a lábam tört háromszor pedig a kezem az első kéz törésemnél a csuklóm tört el akkor nem dagadt fel a csuklom és csak egy kicsit fájt az orvos mondta is hogy csodálkozik hogy ez egy törés ( de az volt). A második törésemnél a bal kezem végig tört az ujjam hegyétől a csuklom közepéig na az nagyon fájt és nagyon be volt dagadva . ( főleg miután helyre tették az a csontomat amelyik le szakadt) A harmadik törésemnél a kisujjam , gyűrűs ujjam és a középső ujjam tört el azok is be voltak dagadva és szintén nagyon fájtak én például meg mozdítani sem bírtam ( de igazából szerintem minden törés más és más )
2013. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem mikor eltört a csontom, valamiért nem éreztem semmit. Talán leblokkolt az agyam, vagy nem tudom.
2013. aug. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Nekem a kezem tört el. Vagy egy percig csak szorongattam, és ilyen meleg érzés volt. Volt olyan pozíció, ahogy nem fájt.

Aztán bedagadt vagy 20 perc után... fura volt..

2015. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nekem a kis ujjam tort el mert egy vaskapu odacsukta. Kulonosebb fajdalom nem maradt meg bennem szoval nem lehetet olyan veszes a fajdalom de nyilvan a sokk miatt volt. Amikor öltötték akkor fajt de rohatul arra emlekszem is. Aztan ugye sinbe kelett rakni meg befasliztak az egesz alkarom.

Jezusom most katom hogy 2013 as a kerdes.

2017. okt. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nagyjából úgy éreztem, mintha egy ütéssel járó fájdalmat beszoroznál sokszorosan, és a legrosszabb pillanatokban feszítő érzést tapasztalsz erős forróságérzettel együtt. Ja és hallottam, ahogy törik a csont. De hiába írják több helyen ezt olyan jellegzetes/hátborzongató hangnak... szimplán olyan volt, mint mikor a csuklód recseg, vagy a bokád, ha körkörösen megmozgatod. Szóval nem volt hideglelős.

Tudott kellemetlenséget okozni viszont. Még gipszelés előtt megbotlottam, és ráléptem - ilyenkor akár nyugodtan elakadhat a karakter lélegzete, sírhat is, kiabálhat akaratlanul vagy valami. Szerintem. De aztán hirtelen el is múlik ez a nagyon erős fájdalom, és jön a melegség érzése.

Fáradt, türelmetlen és mérges is voltam a gipszes hetek alatt... meg lassú, és hát szerencsétlennek éreztem magam.

Ilyen volt.

Amikor pedig levették a gipszet, sokáig vigyorogtam :D Az egészben ez volt az egyetlen pozitív rész.

2018. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem a középső ujjamból tört ki a porc kosarazás közben, viszont olyan gyorsan történt az egész, hogy még se éreztem, igazából észre se vettem, hogy nem tudom mozgatni. Másnap az egész ujjam úgy nézett ki, mint egy penészes virsli (nagyon vicces volt) de szerencsére nem kellett begipszelni az egész kezem, csak egy görbített sínt raktak fel, de másfél hét alatt helyre jött.
2020. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én kicsi voltam amikor megtörtént. Rá estem és igazából csak fájt. Mozgatni tudtam meg minden. Se bekéküpve se belilulva nem volt. Másnap anyu megnézte csak meleg volt. Elmentünk orvoshoz megnézte. Azt mondta tuti nincs törve, de azért elküld a röntgenre. Megnézték és ketté tört a jobb csuklóm.
2021. febr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!