Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mire számíthatok a jövőre...

Mire számíthatok a jövőre nézve? (F/15)

Figyelt kérdés

Sajnos kedden (4 napja) az iskolából hazafelé menet az állomáson rosszul léptem le a lépcsőről és magam aláfordult a jobb bokám.

Rátudtam ugyan lépni, de nagyon fájt. Másnap (3 napja) tudtunk csak elmenni orvoshoz, ahol részleges szalagszakadást állapítottak meg.


Mivel még be volt dagadva így 1 hétre fekvőgipszet vagyis gipszsínt kaptam, amelyet majd 4 nap múlva vesznek (várhatóan) le a lábamról.


1. Járógipszet kapok vagy "csak" bokarögzítőt?

2. Mankóznom kell majd vagy sem?

3. Mikor mehetek legközelebb iskolába?

4. Mennyi időbe telik mire teljesen rendbe jön?

5. A jövőben számíthatok-e arra, hogy sérülékenyebb lesz a jobb bokám mint a bal?



2013. szept. 28. 15:36
 1/3 anonim válasza:
100%

1.Csak bokarögzítőt de az jobb mint a gipsz mert tudod mozgatni a lábad és nem ugy fog kinézni a gyógyulás után mint egy etióp..

2.Nem kell mankó..

3.Engem részleges bokaszalag szakadással 2 hétre írtak ki..

4.4-5 hétig tart a gyógyulás

5. Igen az lesz mert megnyúltak a szalagok ott..ajánlom a magasszárú cipő hordását és sportoláskor bokarögzítőt...tesire is :)


Sportoláshoz: [link]


Gipszsín után: [link]


Éjszakára polcold fel a lábad úgy hogy magasabban legyen a szívednél...akkor gyorsabban lemegy a dagadás róla :)

2013. okt. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Második bokaszalag szakadásomon vagyok túl!Nálam most részleges szakadás volt,6hét után tegnap vettem le a rögzítőt.Természetesen kell mankót használni,hiszen a folyamatosan terheled nem tud hegesedni.Gondolom sérülékenyebb lesz nekem az első kézilabda meccsen a volt.A második is a sztori ugyan az csak 4 évvel később,ja és hülye voltam mert nem használtam rögzítőt,most már fogok hogy harmadszor ne történjen meg.
2013. nov. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Rendbe jött már a bokád?
2014. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!