Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ütéstől megduzzadt lép kezelés...

Ütéstől megduzzadt lép kezelésére ismertek valami teát, borogatást vagy gyógynövényt?

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 18:24
 1/10 acelsziv ***** válasza:
Előtte egy röntgen nem ártana, nincs -e megrepedve.
2013. okt. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem repedt meg. Három napja történt. Ha komoly lenne a baj már tudnék róla. :)
2013. okt. 19. 18:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van két szakaszos lép ruptura is, amikor a lép tokja első körben ép marad és a szervben csak kis vérzés van. Ilyenkor a hasi fájdalom az egyetlen tünet és a duzzanat a megnagyobbodott lép miatt. Hasi UH igazolhatja a lép szövet közti vérzését. Aztán mozgás hatására egyszer csak elreped a feszülő tok és jönnek a típusos, de már igen súlyos tünetek, aminek a belső vérzés az alapja.

Szerintem sem ártana egy hasi UH, ha nem volt és a bal bordaív alatt van a duzzanat.

2013. okt. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az utolsónak nagyon igaza van, menj kórházba, akár 1 hét is lehet, mikorra kialakul az ún. teljes vérzés, amikor már kiszakadt a lép tokja. az pedig már életveszélyes, kb 1 óra alatt el lehet onnan vérezni...
2013. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most már csökken a duzzanat és a fájdalom is. Vérzéscsillapító teákat iszogattam és ecetes borogatást tettem rá. Csak azért írom le, mert eddig hasznos válasz nem érkezett és sosem tudni, hátha a későbbiekben valakinek még segítek ezzel.
2013. okt. 21. 20:30
 6/10 Citation válasza:
Ecetes borogatást. Szerintem itt hagyjuk abba a csevegést.
2013. okt. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy igazi lép sérülésre ez a borogatás miért is lenne jó?

A bőrön, a bőr alatti kötőszöveten, az alatti zsírszöveten,hogy jut át az ecet a lépig??? És mit csinálna ott?

Lép sérülés gyanúja esetén kórházba kell menni és ott eldöntik, hogy csak a hasfal zúzódásáról van szó vagy belső szervi vérzésről. Én láttam lép sérült beteget, nem egyet,azoknak az ecetes vizes borogatás annyit ért volna,mint halottnak a csók.

Ha belső vérzésre van gyanú én ezt a módszert életlenül sem ajánlom.

A teát esetleg kiegészítő kezelésként igen, de csak felállított diagnózis után.

"Bátor" ember vagy, bár szerintem csak a lehetséges következmények súlyosságát nem ismered. Éppen ezért másnak ezt ne ajánld.

/De mint tudjuk: Nem mindig bátorság az ami annak látszik./

2013. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"életlenül" : = véletlenül, bocs lemaradt egy 'v'
2013. okt. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 acelsziv ***** válasza:
7: az utolsó mondatod a legigazabb. És roppant diplomatikus. De az ilyet az evolúció úgyis kigyomlálja.
2013. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a léped megduzzadt főleg ütéstől és több napja fáj az tuti elrepedt ilyen nincs, hogy csak úgy megduzzad egy szerv menj már el kórházba minthogy ilyen hülye teákat iszol semmit nem segítenek ember ne legyél már buta könyörgöm megvárod még belső vérzésed lesz? akkor már ihatod a teákat meg az eceted szart se fog érni mint eddig se és még meg is halsz..
2016. febr. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!