Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vállficam, teljes szalagszakad...

Vállficam, teljes szalagszakadással. Hogy éltétek meg a műtétet, és az azt követő időszakot?

Figyelt kérdés

Egy hónapja volt egy balesetem a munkahelyemen, a vállamnak dőlt egy ott tárolt áru. Irány a kórház, a diagnózis tossy 3, vállficam teljes szalagszakadással. Pár napra rá altatás, műtét, helyrerakták a ficamot, és percutan tűzéssel, dróttal rögzítették. Másnap mehettem haza, + háromszögletű kendő használata mindig.

Ahogy teltek a napok szép lassan javult a helyzet, kendőt 3 hét után már néha levehettem. Pár napja volt egy rossz mozdulatom, roppant egyet a vállam.

Másnap kórházban röntgen, a tűződrót kijjebb csúszott, de még a helyén van. És mivel a drót kintébb van, láthatóan a bőrömet is nyomja, körülötte lilás, de nem szakította át szerencsére. Jelenleg itt tartok.

Nektek mennyi időbe tellett a teljes gyógyulás? Ugyanúgy tudjátok mozgatni a vállatokat? Terhelni tudjátok? Egyéb tapasztalatok?



2013. okt. 31. 12:16
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Felborultam a motorral csak nekem a csont is eltört és ugyanígy dróttal fogatták össze.

Hát olyan 2-3 hónap kell hogy meggyógyuljon.

Nekem is eleinte mikor ismét mozgathattam nagyon nehéz volt . A súlyok nehézségét szinte triplájának éreztem.Amit ezelőtt egy kézzel lazán tartottam akkr nem bírtam ,de rá olyan 2-3 hónapra kezdett visszajönni.7 hónapja történt de mostanra trljesen meggyógyúlt már annyi, hogy néha belenyilal a fájdalom ha jobban megerőltetem (nagyon ritkán).

2013. nov. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

Ja még annyit hogy eleinte ne terheld nagyon , kis óvatos tornákkal szoktasd vissza .

Eleinte én még pl. a hátamat megvakarni sem tudtam vele -pedig ilyenkor már rendesen mozgott, de most már az is megy.

2013. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

A kérdés kiírása óta javult azért a helyzet, most vagyok abba a stádiumba, hogy emelni nem nagyon tudok, remeg a kezem már egy tányér étel súlya alatt is.

Csinálom azokat a gyakorlatokat amit a doki mondott.

Bár amikor kijjebb csúszott a drót, az az 1 hét rosszabb volt mint a baleset óta bármelyik pillanat, akkor muszáj volt újra a kendőt vissza akasztani a nyakamba.

2013. nov. 10. 18:49
 4/21 anonim válasza:
én még csak szerdán (3napja) szereztem ezt a sérülést, nekem minimum 6 hét 2 pontos felkarrögzítőt írtak (de inkább több), menetes drót szintén itt is, meg mondták hogy majd kell rehabilitáció a végén. kíváncsian várom a fejleményeket :)
2014. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hogy jött össze a ficam? Nekem nemrég volt fél éve a balesetem. Most már tudom használni a kezem mindenre, de azért még óvatosan emelek, meg kisebb roppanásokat szoktam érezni, ami nem jár fájdalommal. De viszont ha ráfekszek még van egy kis fájdalom. Meg néha-néha nappal is. De szerencse, hogy csak ennyi a probléma. Kitartást a gyógyuláshoz.
2014. ápr. 7. 13:45
 6/21 anonim válasza:

elestem (vagy inkább elrepültem) biciklivel. hallottam egy olyat hogy ha kiugrál továbbra is akkor csonkolnak a claviculából, jelenleg ettől fosok...

köszönöm!

2014. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha ez megnyugtat akkor nekem nem ugrott ki azota. Meg a gyogytornasz is azt mondta, h jo h megmutottek, mert igy biztosabb, hogy rendben lesz minden. Gondolom teged is mutottek. Ha drotot raktak be neked is, akkor ne csinalj hirtelen mozdulatokat, hiaba erzed azt, hogy mar lehet! En ezzel szivtam meg, kicsit batrabban mozogtam mar, autot is vezettem, es valamitol elmozdult. Inkabb vard meg a 6-8 hetet amig kiveszik, de meg onnantol is par het, mire ugyanugy tudod hasznalni mint regen. De drot nelkul mar konnyebb lesz.
2014. ápr. 7. 23:20
 8/21 anonim válasza:
kábé mikor volt az hogy autót vezettél? és mikor vették ki a drótót és hogyan? az fáj nem?:D
2014. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kb a 3.-ik héten beültem az autóba, hogy megy ez már nekem. Leginkább egy kezemmel kormányoztam, a másikkal csak tartottam a kormányt, erőm se volt forgatni, meg a vállam se mozgott úgy ahogy kellett volna, úgyhogy nem ajánlom, hogy megtedd. Lehet emiatt csúszott kintébb a drót, ahogy próbáltam csavargatni a kormányt.

Kivenni meg a 8.-ik héten vették ki, helyi érzéstelenítéssel. Szét izgultam magam, mert amúgy életemben nem műtöttek ezelőtt. A bal oldalamat eltakarták egy zöld kendővel, beadták az érzéstelenítőt, aztán hallottam h beszélgettek, h szikét. Már szorítottam össze a fogam, de semmit nem éreztem a vágásból. Aztán mondta a doki h ez most kellemetlen lesz, és kihúzta valami fogóval a menetes drótot a csontból. Az se fájt, de éreztem ahogy a menet végig szántotta a csontomat. Ennyi volt, nekem fájdalommentes. Már egyből a műtét után sokkal jobbnak éreztem a vállam, eltűnt mindenféle fájdalom amit az elmozdult drót okozott.

2014. ápr. 8. 22:47
 10/21 anonim válasza:
uhhh azért ez nem hangzik valami fényesen :S
2014. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!