Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a bordarepedésnek, mit lehet róla tudni sos?

Figyelt kérdés
A lányom lesett az asztalról amikor díszítette a lakást. Azóta mozogni se bír, szinte csak fekszik és nagyon fáj neki a bordája mindkét oldalt. Nem akar elmenni orvoshoz mert nem szeretne kiesni a munkából. Mivel jár egy borda repedés, meddig nem tudna dolgozni? Nagyon makacs én meg teljesen kétségbe vagyok esve. Ráadásul attól is fél, hogy bent tartják a kórházban....
2013. nov. 9. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

a bordatörést, repedést és zúzódást pont ugyanúgy gyógyítják. Pihenéssel és fájdalomcsillapítóval.

A röntgennek és a pontos diagnózisnak akkor van értelme, ha fizet a biztosító. Egyébként édesmindegy.

Sajnos a bordasérülések hosszú ideig fájnak, akkor is, ha törés nincs, mert a levegővétel miatt nem igazán van a mellkas nyugalomban.

2013. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Meddig kell vele pihenni? Meddig esik ki a munkából?
2013. nov. 9. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:

pihenni addig, amíg fáj.

NEm mindegy, mi a munkája. HA sokat mozog, emelgeti a karját, esetleg nehezet emel, az nyilván fájdalmasabb, mint ha egész nap ücsörög, ha nincs jó helye, feláll és mozog kicsit.

2013. nov. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 3-as bordatöréssel dolgoztam, amíg 4 nap után haza nem zavart a munkahelyi orvos a röntgen után.

Volt bordarepedésem is, de azzal szinte nem is foglalkoztam.

Orvoshoz mindenképp el kellene menni röntgenre, mert nem mindegy, hogy repedés, vagy elmozdulálos törés..

2013. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha csak egy borda tört vagy repedt azzal külön nem kell foglalkozni. Csinálhatsz vele bármit(nem szokott elmozdulni,mert a környező csontok,szövetek tartják)a fájdalom függvényében. Te érzed,hogy mennyit bírsz. Vegyél be fájdalomcsillapítót. Többszörös bordatörésnél van gond. Akkor valóban pihenni kell,mert elmozdulhat és átszakíthatja a mellhártyát,sőt tüdősérülést is okozhat.
2013. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt bordatörésem. Napokkal később mentem dokihoz. Antibiotikumot írt fel mert ilyenkor félő hogy tüdőgyulladás alakul ki a sérült borda miatt. Tornáztatnom kellett az izmokat (lufifújással), hogy gyógyulás közben ne tapadjanak véletlenül a sérüléshez, vagy valami ilyesmi miatt, már nem tudom pontosan. Mikor megkérdeztem mikor dolgozhatok, azt mondta, ha bírom a fájdalmat akár a rendelőből is mehetek. Én pihentettem 1-2 napot majd mentem dolgozni. Hozzáteszem akkor pultosként dolgoztam tehát tálcáznom kellett, rekeszt emelgetni......

De elvileg nem szabad nagy súlyt emelni, nehogy elmozduljon a törött borda.

2013. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lányom most fekszik, vett be fájdalom csillapítót, de a levegőt is nehezen veszi. Megmakacsolta magát, de kezdi belátni, hogy muszáj lesz RTG-re elmenni.
2013. nov. 9. 22:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, menjetek el,mert nem mindegy,h 1 vagy több borda tört-e el.
2013. nov. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!