Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Letüdőztem véletlen egy...

Letüdőztem véletlen egy citrommagot?

Figyelt kérdés

Ittam a teám, amikor hirtelen lement egy citrommag is. Azóta nagyon köhögök. Csak rosszul nyeltem le mert nem számítottam rá, vagy lehetséges, hogy a tüdőmben kötött ki?

Akkor tea is ment volna vele, nem? Félek, hogy esetleg később beékelődik.

De ugye ez szinte kizárt és a gyomromban van?



2013. nov. 23. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyomrodban van.
2013. nov. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Létezik,hogy a tüdődbe jutott. Ha folyadékot is tüdőztél le,azt a köhögéssel kiürítetted. Mivel a citrommag viszonylag kicsi nem a légcsőben,vagy a nagyobb hörgőkben akad el,ezért sürgős teendő nincs,de figyeld magad. Ha makacs,napokig tartó köhögésed lesz menj el orvoshoz. Remélhetőleg azonban egyszerűen lenyelted!
2013. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ittam vizet és elmúlt a köhögés, de a garatban még mindig ott az a furcsa érzés.

Ha a hörgőkbe jutott pont ettől tartok, hogy esetleg edzéskor visszakerül a légcsőbe és ha alulról jut be és megakad, akkor az baj.

De nem volt olyan köhögés, mint amikor pl egy kis nyálat nyelek mellé és hirtelen nem kapok levegőt semennyit.

2013. nov. 23. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
ha nem köhögsz,köhécselsz,szinte 100 %,hogy nem a légutaidba jutott. A garatodat megnyomhatta,megsérthette,ezért az ottani érzés.
2013. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legyen igazatok!
2013. nov. 23. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha lecsúszottt, akkor lenyelted, nem a légutadban van, jártam már én is így, a fura érzést még órákig érezni fogod, ez már csak egy fantomérzet, sokszor vagyok így én is amikor egy nagyobb gyógyszert kell lenyelnem, olyan mintha még ott lenne a torkomban.
2013. nov. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
le is lehet tüdőzni dolgokat. A praxisunkban 2 ilyen eset is volt. Az egyik egy kis darab paprikát,a másik almadarabot szívott be. Ami miatt felmerült,hogy lehet a légutakban valami,az bolt,hogy az egyik 2, a másik 3 hete állandó köhögött,végül is ezzel fordultak orvoshoz. Ezért írtam,hogy ha nem köhögsz nem valószínű,hogy a légutakba került.
2013. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És ha belekerült mégis mit lehet csinálni?

(Orvos ki tudja venni?)

2013. nov. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi panaszod,akkor nincsen ha. De igen,ki tudja venni.
2013. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!