Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gyakran kificamodik a térdkalá...

Gyakran kificamodik a térdkalácsom. Érdemes ezzel orvoshoz menni vagy várjak ameddig komolyabb nem lesz?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve kezdődött, amikor elestem BMX-el és a térdkalácsom elmozdult a helyéről, aztán egy fél órás szenvedés után sikerült kinyújtani és vissza is ment a helyére, majd bedagadt. Akkor az orvos aztmondta, hogy pihentessem és adott valami kenőcsöt. Ezután napi szintem kificamodott akár többször is, de amikor fél évig nem bringáztam utána egy pár napig nem és újra jelentkezik azóta hetente 2-szer 3-szor is, van amikor magától vissza is megy és van amikor szenvedni kell érte. Általában foci közbe vagy bringázáskor de elég hozzá egy rossz lépés is. A kérdés, hogy érdemes-e ezzel orvoshoz menni és ha igen akkor háziorvoshoz vagy hova? Köszi a válaszokat :D

2013. nov. 24. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Várhatsz akár addig is, amíg leválik a porckorongod, de minek? Talán jobb volna még időben orvoshoz menni, nem gondolod? Mondjuk minél előbb.
2013. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy baleset miatt történik, én is azt javaslom, hogy nézzen meg egy olyan orvos, akinek ez a specialitása.

Ha csak úgy simán kiugrana, akkor ezt javasolnám, hogy szopogasd el minden nap: GELSEMIUM CH9. (illetve van más szer is, hogyha kifejezetten akkor ugrik ki, amikor felfelé mész pl. lépcsőn).

Úgy tudom, hogy a család orvosod tud beutalni kivizsgálásra pl. sebészetre. Biztos meg fogják röntgenezni és megmozgatják, hogy merre fáj vagy nem fáj.

Amúgy különböző balesetek után az a legjobb szer, hogy TRAUMEEL. Ezt minden nap elszopogatni minimum egyszer 1 tablettát éhgyomorra, akár 1-2 hónapon keresztül. és ebben létezik kenőcs is: TRAUMEEL KENŐCS a neve, ezt kívülről is rákenheted.

2013. nov. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. nov. 25. 07:12
 4/4 anonim válasza:
Nekem is ez volt, de nem ilyen sűrűn. Nekem havonta ficamodott ki általában focizás közben. Nem foglalkoztam vele, mert szép lassan kinyújtottam, és mentem tovább. Egyszer szintén focizás közben összekoccant a térdem egy másik gyerek térdével, és kiugrott az egész térdkalácsom, azonban vissza is ment a helyére, de sem kinyújtani, sem behajlítani nem tudtam. Vártam egy napot, hátha jobb lesz, de csak rosszabbul lettem. Bementem a balesetire és térdszalagszakadást, porcleválást állapítottak meg, amit műtét követett. Szerintem nézesd meg egy orvossal, hátha nem jársz úgy, mint én.
2013. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!