Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Artroszkopos térdműtét esetén...

Artroszkopos térdműtét esetén mire számítsak? Meddig kell feküdni? Be fogják gipszelni a lábam? Mennyi idő mire rendesen fogok tudni járni?

Figyelt kérdés

Elülső keresztszalag miatt jövő héten műtik a térdem artroszkópos eljárással. A doki nem sok mindent mondott..illetve hogy készüljek rá hogy fél év-1év mire teljesen rendbejön. Ez igaz?!

Nagyon félek a műtéttől, az altatástól,hogy milyen lesz utána.Elvileg egy cső lesz a lábamban utána, az nagyon fájdalmas? Ma fekszem be a kórházba, hétfőn műtenek és elvileg csütörtök/péntek felé mehetek majd haza.

Ha valakinek volt már hasonló műtéte, megosztaná velem a tapasztalatait?



2013. dec. 1. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Artroszkópos műtétnél lyukakat vágnak a térdedbe. Az egyik lyukon keresztül a kamerát dugják bele a másik, esetleg több lyuknál dolgoznak.

Altathatnak vagy gerincérzéstelenítést kaphatsz, általában megengedik, hogy a beteg válasszon. Altatásnál lenyomnak egy tubust a torkodon, azon lélegeztetnek. A jó oldala az altatásnak, hogy amikor felébredtél, akkor felemelheted a fejed, felülhetsz... Gerincérzéstelenítésnél nem, ott minimum 6, de inkább 12 órán keresztül fekve kell maradnod. Ennél először kapsz a hátadba egy bőrérzéstelenítő injekciót (eléggé csíp), utána jön maga az epidurális szuri. Ha jól csinálják, ezt már meg sem érzed. Ennél is lehet bódítást kérni, így nem hallod a műtét zajait.

A fél-1 év felépülési idő az igaz. Nekem nem keresztszalag műtétem volt, de a szobatársaimnak igen. Mostanában már nem igazán szeretnek gipszelni, inkább egy térdtokot (vagy gépet, mindenki máshogy hívja) kapsz, hogy ne tudd behajlítani a lábad, mert akkor esélyes, hogy elszakad az új szalag.

Ha nem rángatod a csövet, akkor nem fájdalmas. A kiszedése kellemetlen, de inkább megkönnyebbülsz, hogy megszabadulsz tőle.

Remélem, hogy segítettem. Ha van még kérdésed, akkor megpróbálok rájuk válaszolni. :)

Ne félj, nem lesz semmi baj. :)

2013. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az előző gyakorlatilag leírt minden fontosat.

A felépülés elég hosszadalmas lesz, sok gyógytorna stb.

A cső nem vészes, ha mégis úgy érzed, hogy fáj, kérhetsz fájdalomcsillapítót a nővérektől. A lényeg, hogy nem nagyon kell abba belegondolni, hogy egy cső van a lábadba, oda sem kell rá figyelni, a kihúzás, egy pillanatnyi fájdalom, mi után sokkal jobbnak érzed majd a lábad.

Nem olyan vészes, csak a kórházban feküdni kissé unalmas, engem a műtéti nap után másfél napot tartottak bent.

2013. dec. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!