Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Melyik a rosszabb: ha az...

Melyik a rosszabb: ha az embernek a keze vagy a lába van begipszelve?

Figyelt kérdés

2013. dec. 14. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a lába. Nekem a kezem volt begipszelve egyszer, az se jó.
2013. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lábtörés rosszabb.

Nekem volt már mindkettő (nem is egyszer) és a kéztörést sokkal jobban viseltem mint a lábtörést.

2013. dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De az nem rossz, hogy ha a kezed be van gipszelve, semmit nem tudsz vele fogni, csinálni?

Járógipszben meg lehet járkálni, gondolom.

2013. dec. 14. 18:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kar rosszabb. Ujjaim is gipszben voltak,nem tudtam fogni semmit vele,nehéz volt a gipsz,ha nem volt felkötve, borzasztóan beledagadt..Lábbal majdnem mindent el lehet intézni, legalábbis járóval már..míg egy kargipsznél fél kézzel- főleg ha az írókezed gipszelik- szerencsétlenkedsz..

Te választhatsz, vagy mi a szösz? :D

2013. dec. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A láb rosszabb! Ha a kezed van eltörve még felkelhetsz és járkálhatsz, meg ott van a másik kezed, azza tudsz tenni-venni, de ha a lábad, akkor kb. 4 hétig (attól függ milyen törés) feküdnöd kell, egyáltalán nem szabad ráállni, utána kapsz csak járót, amit fokozatosan terhelhetsz. A láb egyértelműen rosszabb.
2013. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsóval értek egyet, nekem pont eltört nemrég a lábam és még fekvőgipszem van, ami egyszerűen szörnyű! Mankóval tudok járkálni csak és emeletes házban lakok, így még a lépcsőzés is nehéz... Valószínűleg jobb lesz járógipszben, de hát azért az se lesz túl menő...

A kar szerintem csak akkor "jobb", ha nem az írókezedet töröd el, bár az se túl jó.

De talán egyik se lehet rosszabb, ugyanolyan rossz mind a kettő. Mind a kettőnek meg van a maga hátránya.

(Bocsi a döntésképtelenségért :D)

2013. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Függetlenül a válaszadóktól,-noha a lábam eleddig nem tört-,valószínű, hogy a láb, ugyanis az ember ágyhoz van kötve, egyensúlyozni az alsó végtagunkkal szoktunk, alulról koszolódunk, fázunk fel stb...


Nem beszélve arról, hogy az alsó végtag sérülteknél áll fent a trombózis veszély.


Egyetlen előnye a felső végtag töréssel szemben, hogy az ember kezei szabadok.

Nekem az alkarom volt eltörve;

2014. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos a sípcsontom törött el 1 hónappal ezelőtt, azóta is fekvőgipszben fekszem az ágyamhoz kötve :(

Nagyon rossz, hogy nem tudok mozogni, az is kínlódás, amíg a fürdőszobába kivonszolom magam. Az egész lábam gipszbe került a lábujjaimtól combtőig. Nagyon nehéz ennek a nagy gipsznek a súlya. Rémes, hogy nem mehetek sehova :(

2014. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!