Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Könyöktörésre mekkora gipszet...

Könyöktörésre mekkora gipszet tesznek, mennyi idő alatt gyógyul, meddig fáj? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy pontosan milyen törésről van szó, a könyök ráadásul nagyon bonyolult szerv.

A gipszrögzítés általában 3-6 hét, csuklótól vállig, majd rehabilitáció.

2013. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vállig teszik gipszbe, ez tuti, nekem is volt. 3 hétig voltam gipszben, utána elég sokáig jártam gyógytornára.Az hogy meddig fáj szerintem egyénfüggő.Nekem eléggé fájt,3 hetet végigszenvedtem vele,utána meg annyira be volt állva,alig mozgott,így a gyógytorna sem volt kellemes.Hogy mennyi idő alatt gyógyul, arra sincs pontos válasz, elég hosszadalmas mire újra tökéletes lesz a mozgása. Ha valami kérdésed van írj privit nyugodtan ;)
2013. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
November elején tört el a könyököm. A csavarozást hajszál híján megúsztam, levehető gipszet kaptam és naponta kellett gyógytornára járnom, ami baromi fájdalmas volt. A gipszet 4 hét után vették le végleg. Hála a gyógytornának, mostanra teljesen jól helyre jött.
2013. dec. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A könyöktörés elnevezés sok mindent takarhat, és az se mindegy kinek a könyöke. Ha a gipszrögzítés egyáltalán felmerül a műtéti megoldás helyett, az felnőtt embernél csak két dolgot jelenthet. Vagy elmozdulás nélküli, izületbe nem hatoló törésről van szó, vagy valami nagyon durva helyzetről, ahol már helyből kompromisszumos megoldás jöhet csak szóba, mert a műtéttől sem várható jó mozgásfunkcióval való gyógyulás. Esetleg a beteg általános súlyos állapota kontrázhatja meg a műtétet.

Saját tapasztalatom gyerekkoromból, hogy a gipsz levétele után legalább egy fél év elteltével tudtam csak teljesen kinyújtani a könyökömet.

2014. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!