Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés utáni csavarkivétel...

Bokatörés utáni csavarkivétel fájdalmas? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Május elején eltörtem a bokám, amit megműtöttek, csavarostak, lemezeltek. Jelenleg fekvőgipszes vagyok, a varratszedés már megvolt. Jövő héten, helyi érzéstelenìtéssel kiveszik a csavart? Fájdalmas lesz? Akinek volt már ilyen, mik a tapasztalatai, valamint utána milyen napokra számìthatok?
2013. jún. 12. 13:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Már a jövő héten kiveszik a csavarokat és a lemezt???? Ezt a doki mondta?

Ha igen,szerintem altatásban fogják kivenni és nem fogsz érezni semmit.Nekem a csuklómban volt lemez és hat(!) csavar. Fél év múlva vették ki altatásban.Utána semmi fájdalmat,kellemetlenséget nem éreztem.

2013. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, Tehát a sérüléstől számìtott 6 és fél hétre veszik ki a csavart! Mint ìrtam helyi érzéstelenìtéssel, metszett sebet ejt,és úgy veszi ki, nem altatásban! Ezt a doki mondta! Amennyiben altatna azt tudnám hogy úgy nem fáj! De ìgy mire számíthatok ez a kérdéSem!
2013. jún. 12. 19:20
 3/24 anonim ***** válasza:
én is így voltam. Nekem két csavarom volt a bokámban, még hat éve. Gipszlevételt követően egy hét múlva kiszedték. Nekem csak a műtétet követően fájt egy kicsit, akkor mankóval mentem aznap, de utána már semmi gondom nem volt. Ne aggódj. Ja és akkor 12 éves voltam, szóval ha én kibírtam, neked is menni fog :) Ja és nekem csak fekvőgipszem volt, járó nem. Szóval az elindulás gipszlevétel után szörnyű volt. Szinte sírtam, annyira fájt, de belejöttem gyorsan.
2013. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Bocsi,de a helyi érzéstelenítésről nem tudok írni,mert engem altattak a műtétnél is és a csavar kivételnél is. A doki azt mondta,hogy így emberségesebb.Nem látok,nem hallok és nem érzek semmit.

Első válaszoló vagyok.

2013. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Kedves második. Akkor jól értem a csavarkivétel Neked is éber állapotban lett kiszedve? És ugye akkor neked sem fájt?
2013. jún. 12. 22:09
 6/24 anonim ***** válasza:
második vagyok, nekem nem érzéstelenítéssel volt, hanem altatással.
2013. jún. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszi hogy egy kicsit megnyugtattál, ìgy már nem parázok annyira! Ha Te kibìrtad 12 éVesen akkor nekem is ki kell 34 évesen! ;-)
2013. jún. 13. 10:22
 8/24 anonim ***** válasza:
nem olyan nagy cucc, ne aggódj. Én aznap haza is mehettem, amikor kiszedték. Egyébként azért adnak érzéstelenítést pont, hogy ne fájjon, amikor kiszedik.
2013. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Sirály! Most már várom is, csak haladjak!
2013. jún. 13. 15:36
 10/24 anonim ***** válasza:
:) mikor lesz pontosan? Majd írd meg, mi volt. Egyébként hogy törted el? Én életemben először jégkoriztam, osztállyal voltunk, ott sikerült eltörnöm. Pont karácsony előtt, karácsony előtt pár nappal mentem haza a kórházból :(
2013. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!