Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Amikor járógipszbe teszik a...

Amikor járógipszbe teszik a lábadat, az, hogyan megy pontosan az orvosnál?

Figyelt kérdés

Bonyolult dolog, sokáig tart?


És fekve tartanom kell a lábam végig, vagy fogja valaki?


És fáj, ahogy a sérült részt gipszelik?


És nagyon rossz érzés utána, hogy a lábamon van?


(Nekem még csak az alkarom volt gipszelve, az nem volt túl kellemes élmény. Ráadásul a gipszelő egyfolytában alázott és ordítozott velem, hogy rosszul tartom a kezem. És fájt is, ahogy a törött részt gipszelte.)



2014. jan. 6. 08:20
 1/2 anonim válasza:

1.Nem, pár perc alatt megvan.

2.Nekem egy ilyen speckó karszerűségre rá kellett tennem a térdhajlatnál a lábamat, nemtudom milyen sérülésed van, nekem a bokaszalagom szakadt el.

3.Nagyon fáj. Nekem legalábbis nagyon fájt,mert előtt a fekvőgipszben teljesen más helyzetben állt a lábam, itt pedig az orvos tolta vissza.. Nekem ez volt a legfájdalmasabb dolog az egész idő alatt.

4.Első 1-2 nap fájni fog meg szorítani és nagyon rossz lesz, de hamar rá fogsz tudni állni és akkor már nem fog zavarni, nekem most van a 4.napom és már teljesen megszoktam.

De gondolom azóta már megkaptad a gipszet, azért segítségnek leírtam másoknak is.

2014. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Így volt velem is nagyjából, ahogy leírtad :)

Nekem a kislábujjam alatti csont törött el. Egészen megszoktam pár nap után én is a járógipszet, csak nagyon fázott benne a lábam (tél volt) és véralvadásgátló injekciót kellett naponta adnom a hasamba, ami bár igazából nem is fájt, mégis rossz érzés volt.


Jobbulást neked!

2014. júl. 5. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!