Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdszalag nyúlás, akinek...

Térdszalag nyúlás, akinek volt megműttette?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve kiment a térdem, előtte már egyszer kiugrott, de az nem volt vészes. Viszont 2 éve azt mondták, vigyázzak, tesiből részleges felmentésem van. De nagyon idegesít már, hogy nem tudok negyed órát lefutni anélkül, hogy nem érezném tök lazának. Meg szeretném műttetni, lehetőleg majd nyáron, mert tudom hogy pár hétig utána gipszen kell lenni. Írnátok tapasztalatokat, akinek már volt? Altatásban csinálják? Marad utána heg?

2014. jan. 19. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 7 éve csináltak ilyen műtétet,a fiamnak 3 éve. Érdemes megcsináltatni. Az ilyen műtéteket általában gerincvelői érzéstelenítésben csinálják,de meg lehet beszélni az aneszteziológussal,ha altatásban akarod. A lábadozás nagyon nehéz,utána még 6 hétig rögzítőt kell viselni,majd gyógytornára kell (érdemes) járni. A hegesedés nagy mértékben függ az egyén gyógyulási hajlamától és korától(bár nekem 42 éves koromban csinálták és alig van nyoma). Ha nincs keloid hajlamod,akkor csak egy,a bőr színétől minimálisan eltérő nagyon kis nyom marad csak.
2014. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ha lehet majd altatásban szeretném. És milyen rögzítőt kellet hordanod? Ilyen sima gumisat, vagy azt a vastagot, aminek fémek is vannak az oldalában?
2014. jan. 19. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első héten gipszsínt,azután a "fémeset".
2014. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És azzal a fémessel már lehet járni? Mert kiszámoltam és ha rögtön suli után megműttetem, akkor majdnem egész nyáron abban kell lennem. Csak mert hogy akkor már az utolsó két hétben mondjuk már el lehet menni nyaralni meg ilyesmi, ha nem erőltetem meg?
2014. jan. 20. 15:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, járni ugyan lehet,de csak keveset. A fiamnak ősszel műtötték, 3 hétig nem ment iskolába,utána már igen,de ott is feltette a lábát.
2014. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem vagyok szakember, de velem is előfordult néhány éve, viszont nem műtettem meg. Nem is nagyon ajánlották. Ami segíthet, az a gyógytorna és az erősítő gyakorlatok, amit lehet hogy reumatológus kellene ajáljon. Az úszás is rendkívül hasznos tud lenni.

Mint mondtam nem vagyok szakember, de ha tényleg nagyon kellemetlen, akkor lehet hogy a műtétet kellene választani (én szemelyesen nem kedvelem az ilyen beavatkozásokat.) Annyi hogy én is azt olvastam és hallottam hogy elég hosszú a felépülési idő.

Mindenképpen járj utána ha lehetséges e javítani a helyzeten műtét nélül.

2014. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ha habituális (rendszeres) ficamot okoz,akkor az erősítés kevés. Meg kell műteni,de ne reumatológiára menjél,mert ez ortopédiai probléma.
2014. jan. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!