Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Használható orvosi célra az...

Használható orvosi célra az asztali só? Ha valaki megsérülne és a sebét azzal kifertőtlenítjük?

Figyelt kérdés

2014. jan. 20. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
A jódoldat sem kerül valami sokba és az nem von el vizet a szövetekből.
2014. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Rettentően fájna, ha addig nem esett volna össze a sérült ettől a fájdalomtól biztos.

/Ha ezt orvos tenné a betegnek fel kellene jelentenie őt, tudom nem erre gondoltál, hogy a rendelőben /

2014. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szegheő Péter válasza:
45%

Ne tedd, fájdalmas és elnyújtja a sebgyógyulást. Részemről az Octeniseptet tudom javasolni.


Üdv!

2014. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 vladdika válasza:
45%
Legjobb orvoshoz menni nagyobb sérüléssel (ami már a húsig hatol). A kisebbre meg lehet olyan tapaszt kapni amiben benne van a fertőtlenitő szer.
2014. jan. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Egyszer nagyon csúnyán szétvágtam a kezemet, nagy részen, és ömlött a vér rendesen, nagyon megijedtem. Főleg, hogy nem is ahhoz a városhoz tartoztam, meg az orvostól is féltem... barátom mondta, hogy gyors tegyek sót a sebre, de készüljek rá, nem lesz kellemes. Megpakoltam sóval a sebet, nagyon mart, de elállt a vérzés tőle, utána kimostam, bekötöztem, szépen gyógyult. Ez biztos nem szakszerű, de nekem akkor nagyon bevált.
2014. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gyori válasza:
45%
Nem igazán kéne megtenni, mert a só NaCl= Nátrium-Clorid. És a klór igazán roncsolná a szöveteket, főleg behatolva a rétegekbe, főleg ha mélyebb. Ha meg valami ócskább, akkor még több klór lehet benne, nem mellesleg más egyéb anyagok is lehetnek, amik nem éppen megfelelőek
2014. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Egyrészt a só nem NaCl. Amit te a boltban veszel, az kérlek szépen KCl, és méreg.


Sót max enyhébb égési sebre nyomhatsz. (megégeted a kezed -> gyorsan nyald meg. igen, nyald -> szórj rá kevés sót) Csípni fog egy picit, de hatásos. :) Nyílt sebre semmiképp.

2014. jan. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Eleve vízhiány van a szövetekben az égéstől és szárítanád tovább sóval, annak mi értelme van?

Másfelől a só nemcsak só. Égésre ezért nem szabad pl. tejfölt meg a tököm tudja még, mit tenni, mert egy csomó baktériumot bejuttatsz a sebbe.

2014. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A só az nem steril vegyi anyag?
2014. jan. 27. 14:19
 10/11 anonim ***** válasza:
45%
Elméletileg az, gyakorlatilag pedig egy csomó szennyeződés van benne, amitől nem lesz bajod, ha megeszed, ellenben sebbe kerülve már okozhatnak gondot.
2014. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!