Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Úgy néz ki eltört a lábujjam,...

Úgy néz ki eltört a lábujjam, menjek a balesetire?

Figyelt kérdés
Belerúgtam az ágy lábába, és most a középső és "gyűrűs" lábujjam között van egy hézag ami eddig nem volt. Fájt is rendesen és még most is sajog. Járni tudok, bár sántikálva. A baj, hogy holnap reggel vizsgára kell mennem, és nem szeretném, hogy begipszeljenek. Szerintetek lehet belőle baj, ha nem nézetem meg? Mivel lehet ezt borogatni? Meleg vagy hideg borogatás kell rá? Mit csináljak vele? Esetleg kötözzem össze a mellette lévő többi lábujjammal? Mikor a kezemen tört el a gyűrűs ujjam, akkor úgy gipszelték be, hogy a másik két ujjammal együtt.

2014. jan. 27. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Lábujjat sohasem gipszelnek, szal ezzel az erôvel akár el is mehetsz és a kérdéseidet feltrheted orvosnak, aki ért is hozzá. A röntgen azonban kéne az elmozdulás kizárása miatt, hacsak nem akarsz egész életedben sántítani.
2014. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudnak vele semmit csinálni a balesetin.Ha van otthon ragtapaszod, a középső és gyürüs ujjad közé tegyél kis gézlapot, és ragtapaszozd össze a két ujjat. A középső ujjad sínezi a töröttet. Mást tényleg nem nagyon lehet vele csinálni, vegyél bő cipőt, ne nagyon mászkálj, szárazon, jégzselével jegeljed. Ha lefekszel, polcold fel a lábadat!

Ha van biztosításod érdemes elmenni orvoshoz, aki ad róla papírt, a biztosító fizet a törésre! Jobbulást! :)

2014. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
aha, szóval nem gipszelik be, az jó! És ha esetleg holnap megyek el délután, az már túl késő?
2014. jan. 27. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem késô, bôven jó lesz holnap délután. Én nem kötném a másik lábujjhoz, járás közben a többi lánujjat most amúgy is intenzivebben használod, az egészségessel együtt hajolna, erôltetôdne a törött. Legalábbis az én logikám ezt mondja. Egy saját kötéssel jobban tudod védeni, de menj el rönygenre is elmozdulás miatt.
2014. jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az jó, akkor holnap elmegyek. Köszönöm a válaszokat :) Valamivel érdemes borogatnom?
2014. jan. 27. 19:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Jegeld ahogy a második írta.
2014. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) már épp be is rendezkedtem hozzá :) Felpontoztam mindenkit
2014. jan. 27. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!