Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 2 hete műtötték a középső...

2 hete műtötték a középső ujjamat ganglionnal, rá 1 hétre varratszedésre mentem és igaz, még nem teljesen húzodott össze a varrat de ha megnyomom a középső ujjam alatti tenyér részt felül pokolian fáj! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
és az orvos azt mondta h a varratszedés után egy héttel már cipekedhetek, így inkább még pihentetem egy kicsit!

2014. febr. 1. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! nekem is két hete volt, és ugyanott fáj, mint neked. szerintem csak a húzódás miatt vagy talán pici gyulladás, fogalmam sincs. én pihentetem még azután is, hogy kiszedték a varratokat, és kenegetem a heget a Contractubex nevű krémmel, az sokat javít a hegen, gyorsabban gyógyul, és gyulladáscsökkentő hatású. Próbáld ki, tényleg jó.


Én nem ajánlom, hogy a műtétet követő egy hónapon belül bármi megterhelőt csinálj a kezeddel, ilyenkor a legnagyobb az esélye a kiújulásnak. Az én dokim nekem megtiltotta, hogy 4 hétig akármilyen sportot is csináljak, és azt mondta, hogy lassan, fokozatosan szoktassam vissza a kezemet a használathoz. Szerintem te is jobban jársz, ha most még vársz a cipekedéssel.


Jobbulást!

2014. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi

az én orvosom meg azt mondta h a varratszedésre rá egy hétre már sportolhatok :/ ahány orvos annyi diagnózis :D

2014. febr. 2. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen. :) De ha ezt mondta, akkor biztos tudja, mit beszél. :) A ganglion elég gyakori, valószínűleg nem ez volt az első műtéte. Ha azt mondta, hogy mehet a sport, akkor nyugodtan csináld. Én csak azért kímélem most magam ennyire, mert eléggé tartok a kiújulástól. Bár abba sem "halnék bele", nem szívesen ismételném meg az operációt. :)


Jobbulást!

2014. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ma már sokkal szebb,de azért még pihentetem :) jövőhéttől meg újra sport :)
2014. febr. 4. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!