Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Betört a körmöm a nagy lábujja...

Betört a körmöm a nagy lábujjamba es nagyon be van dagadva mar jo ideje. Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
Kb 2 honapja agy szelebe belerugtam es azutan kiakakartam vagni. Azt hittem sikerult de kesobb meg az nap nagyon elkezdett fajni. Mara mar majdnem ketszeresere van dagadva es anyukam azt mondta hogy a gennyt ki kell nyomni. Neha szoktam de nagyon faj ha hozza erek. A mutetet nyarig biztos nem akarom egyreszt a batyamnak mar volt es csak szandalba tudott jarni masreszt hatha talalok valamj jobb megoldast. Nem vagyok benne biztos hogy korom be van szakadva oda de nem is tudok olloval benyulni mert sebes. Tudtok segiteni? (Bocsanat az ekezetek hianya miatt, telefonrol vagyok)
2014. febr. 3. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el egy pedikűröshöz, nem biztos, hogy műteni kell.
2014. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg en is alig nyulok hozza mert annyira faj es nagyon erzekeny. Egy pedikuroshoz ilyen allapotban nem vinnem max ha kapok erzestelenitot:D mar december eleje vagy november vege ota ilyen:/!
2014. febr. 3. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha sebes és fájdalmas ne pedikűröshöz menj,hanem bőrgyógyászatra,vagy sebészetre. Egy lelkiismeretes pedikűrös nem is nyúl ilyenhez. Annyit megcsinálhatsz otthon is,hogy párakötést teszel rá. Ezt úgy csináld,hogy bekened Betadine kenőccsel,erre teszel egy vékony gézlapocskát,erre mehet egy jó adag vizes vatta és az egészre tegyél nylont(akár egy zacskó sarkát,akár egy folpackot tekerj rá úgy,hogy légmentesen leragasztod körbe,nehogy kiszáradjon a vatta,végül az egészet kösd át. Ezt a párakötést hagyd rajta egy napon keresztül. Akkor csináltad jól,ha a vatta még vizes,amikor leveszed.Lehet,hogy már ettől az egy alkalomtól is megkönnyebbül,de ha nem ismételd meg a kötést,addig,amíg lecsökken a duzzanat és a fájdalom. Utána már elég,ha még néhány napig egyszerű Betadine kenőcsös kötést teszel rá.
2014. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Mindenképpen kipróblom:)!
2014. febr. 4. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!