Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdműtétem lesz, életemben...

Térdműtétem lesz, életemben először műtenek ezért félek. Mire számitsak? (A többi lent. )

Figyelt kérdés
Az összes keresztszalagom elszakadt, a porc levált és az izületifolyadék marja a térdkalácsot. Ezzel lesz egy kisebb műtétem. Csak lyukat csinálnak. Valaki felvilágositana hogy mire számithatok?

2014. márc. 4. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Műtöttek már néhány alkalommal, volt pár változat.

Térd műtét - minden bizonnyal - csak érzéstelenítéssel megy, altatni sem kell. Ez csak pozitív :)

Nem vagyok szakember, de hidd el - túl leszel rajta minden gáz nélkül. Szorítok neked :)

Dóra

2014. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugi,engem ötször műtöttek és 15 éves vagyok.Ebből kétszer a szememet :((


2010 nyarán volt az első szívritmuszavarom.Ekkor 200 körüli volt a pulzusom.Ez hétszer megismétlődött,egészen 2013 nyaráig,a középiskolai gólyatáboromig…Ezt a magas számot már enyhe infarktusnak is lehet nevezni,200-as pulzus fölött valami tönkremegy az ember szívében.A magyar egézségügyre jellemző lassúsággal vizsgáltak ki,addig a háziorvos szenvedtetett.2012-ben vizsgáltak csak ki a kórházban…2011 májusában a sportot is abba kellett hagynom.Volt,amikor edzés közben,volt,mikor tornaóra közben történt meg a szívritmuszavarom.A tornaórás eset után az iskolaorvos 193-as pulzust mért 150 körüli vérnyomással.

A kórházban szívbetegséget diagnosztizáltak nálam,több más betegséggel együtt.

Vérnyomásbetegséget is,és a gerincemmel is észrevettek egy hibát.3 db állandó gyógyszert kaptam,amit valószínűleg egész életemben szednem kell.És valószínű,hogy sokkal hamarabb fogok meghalni,mint más ember.Az orvosok még nem mondták ki,de ez nyílvánvaló.

Egész nap mérték a vérnyomásomat,nem lehetett levenni a készüléket,még éjszaka is az ágyhoz kötözve,feltett kézzel kellett szenvednem.Folyamatosan nyomta az ereket,az egyik szobatársamnak 6 órás volt,de meg kellett ismételni… Helyben kaptam először meg az egyik állandó gyógyszert,többször majdnem elájultam tőle,a legelső alkalmakkor.Úgy kapott el egyszer a nővér…A főnővér borzasztó természetű volt,állandóan lekezelően beszélt velem.Az egyik ismerősöm azt mondta,ha tudta volna,milyen életem van és volt,talán még tisztelt is volna engem.Még a járása is fennkölt volt,túl sokat képzelt magáról.

Az orvosok már a cukorbetegségre is gyanakodtak,így terheléses vércukormérésre küldtek,amely során feleslegesen 11-szer vettek tőlem vért félóránként.Az ujjamat külön megszúrták.Ez már 22 db vérvétel.2013 januárjában is megismételték a vérvételeket.11-szer a csuklóm felső részéből vettek vért,ami egész életemre bekékült középhalványan .Másszóval 44-szer vettek vért fél év alatt.

2012 júliusában,az első alkalmakkor egyáltalán nem volt velem senki a családból.Ott ültem egyedül.

Körülöttem raktáron lévő üvegcsék,amelyek színültig voltak hamarosan kivizsgálandó vérrel.Senki nem hallotta meg,ha kértem vagy kérdeztem valamit.Olyan volt,mintha abban a kórházban háborús

állapotok lennének.

A januári esetnél már ott volt velem az anyám,de teljesen ki volt készülve.Csak vették és vették a vért folyamatosan…Más 1 darab vérvételtől is rosszul van,nekem pedig 44-szer kellett tűrnöm.Igazából az életem során 48 vérvételem biztos volt összesen,de szerintem 50 fölött van a szám.Mindennek az okát pontosan le fogom írni.

2013 májusában a fogamat is műtötték,a seb 1 napig vérzett,mert nehezen húzódott össze.Egy tejfog volt,aminek a helyére valami miatt sohasem fog rendes fog nőni.Anyám is sokat szenvedett és szenved a fogaival,2012 májusában vele kellett rohanni a sürgősségire,mert az arcürege megsérült.(Erről majd részletesebben később.Pontosan 1 évvel és 5 nappal később műtötték az én fogamat…) Ez volt az életem ötödik műtétje.Igazából már az óvodából is úgy jöttem el,hogy háromszor műtöttek.De erről majd később.

Nem tudtam megírni az országos kompetenciamérést sem a műtetem miatt.Apám nem volt ott a műtétnél,tömegközlekedéssel kellett hazajönnöm.Betagadt arccal,vérezve a buszon…

A gerincemmel is problémám van,lúdtalpas is vagyok.Emiatt hetente egyszer gyógytornára és gyógyúszásra kell járnom.

Gyógyszerallergiám is van már csecsemőkorom óta,valamint másféle is.Allergiagyógyszert is kell szednem.Ha nem,akkor fáj a torkom,náthás tüneteket produkálok…

Ha nem szedném a gyógyszereket,valószínűleg már nem élnék.De ennél az életnél a halál biztosan ezerszer jobb,akármi is van utána. Már kiskoromban összeszurkálták a kezemet,így keresték azt a pollent,amire allergiás vagyok.Tavaly novemberben is megcsinálták ezt velem,de azt közölték,hogy fölösleges volt,hiszen ez a vizsgálat,bár fájdalmas,de nem szokott semmit sem kimutatni…

Már 1 éves koromban szemüveget javasoltak,azóta sajnos rendszeresen rajtam kell,hogy legyen.

Tehát a szemem sem jó,és műteni is kellett kétszer is.A szemműtétnek pedig eléggé brutális menete van,és felér egy életmentő műtéttel.A műtét előtt a szemem 9-szer volt rosszabb,mert a dioptria mellett még 2 másik betegség is volt rajta.

2013 utolsó hónapjaiban kiderült,hogy a szemem romlott 2 dioptriával.Kb.6-szor látok rosszabban,mint egy átlagos ember.


Óvodásként már többször műtöttek.2004.június 26-a az utolsó nap volt az óvodában a nyári szünet előtt.Iszonyatosan fájt a hasam,és az óvónők azt hitték,valójában csak megjátszom magam,és nem is fáj semmim.Kiderült,hogy vakbélgyulladásom van,amit azonnal műteni kell,különben meghalok.

2004.október 6-án,az aradi vértanúk 1849-es kivégzésének 165.évfordulóján sérvvel műtött meg ugyanaz az orvos.Kórház,kórház,kórház.

2005 januárjában a szemem miatt kontrollra kellett mennem,ahol beultak egy,a látásomat és a kancsalságomat bizonyos fokon javító műtétre.6 éves voltam,de júniusra már úgy mentem el az óvódából,hogy 1 év alatt megműtöttek háromszor.Az első szemműtétem pedig nem is sikerült,szóval másodszor is meg kellett műteni 2006 júniusában.Ugyanaz a kórház és ugyanaz a doktornő.Az ápolók és orvosok már megismertek,bár ez nem könnyített a helyzetemen.2004,2005 és 2006 nyara is a kórházi bentlétről és a lábadozásról szólt.

És még sorolhatnám :((


2013 májusában pedig a fogamat is műtötték.

Az egész úgy kezdődött,hogy kiskoromban betömték az egyik tejfogamat.De olyan anyagot használtak,ami hatásáran nem képződött maradandó fogam azon a helyen (egyébként egy rágófog volt alul,jobboldalt).Május közepén elkezdett fájni,május 28-án megpróbálták kihúzni.De a korona beletört a foggyökérbe,egy órán keresztül húzták,vésték és kalapálták,4-en voltak a fogorvosok,de már az állkapcsomat is majdnem eltörték.Aztán másnapra beutaltak műtétre…1 napig vérzett a seb,alig bírt összehúzódni.

2014. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) én 17 vagyok, és irtora parázok.. Dóra, engem altatnak elvileg, amit nem bánok:) 2. nagyon sajnálom hogy ennyi mindenen át kellett esned ennyi idősen :(
2014. márc. 4. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!