Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Normális ez az érték a laborle...

Normális ez az érték a laborleletemben?

Figyelt kérdés

Ínhüvelygyulladásom van (csukló), ezért a reumatológus elküldött vérvételre. Már hetek óta (5hét) oda járok és egy hónapja már gyógyszert(gyulladáscsökkentő) is szedek,állítólag elég erős gyógyszer, de a tünetek nem igen akarnak elmúlni( ujjak bedagadása ,csuklófájdalom). A leleten ami be van jelölve LYM% 40,5 ref.tart.:20-40

CRP ultraszenzitív 5,75 ref.tart.<5

Normális hogy egy havi gyógyszerszedés után ilyen értéket mutat?



2014. márc. 17. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy nem a gyógyszer fogja elmulasztani. Az ínhüvely gyulladás az egyik legmakacsabb, sajnos visszatérő mozgászervi fájdalom. Pihentetni kell, kellő fáslizással. Kis adagban szedett aszpirin vagy kalmopirin job, mint az "erős gyógyszer". Számos esetben vírusfertőzés áll a háttérben.
2014. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ínhüvelygyulladással kapcsolatban igaza van az első válaszolónak. A labor leleteddel pedig semmi gond! ha csillagot látsz,mindig meg kell nézni,hogy mennyi az eltérés a referencia értékhez képest,ha kevés ráadásul egyéb értékeke negatívak,akkor semmi gond. Lehet laborhiba is,de például a te esetedben ezek az eltérések lehetnek egy kisebb nátha vagy egyéb fertőzés miatt,ami akár panaszt sem okoz. Nem kell vele foglalkozni!
2014. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, ez sajnos egy makacs betegség és hosszú ideig kell kezelni. Arról nem is beszélve, hogy ha egyszer már volt, utána könnyebben visszatérhet.
2014. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajna tudom hogy hosszadalmas a gyógyulás mivel én már kb 15 éve élek ezzel együtt. Magam kezeltem. Évente 2*3*előjön. Illetve most legutóbb már 3 hónapja tart. De vérvételen még csak most voltam először ez irányban. Csak a fura az hogy gyulladáscsökkentőt szedek és ennyi lett a crp érték, és ha nem szedném akkor magasabb lenne nem? A dokihoz szerdára van időpontom kíváncsi leszek mit mond. De ugye nem kell majd injekciókúrára járom? Mert ettől parázok a legjobban. Inkább küldjön el fiikoterápiára, hátha az használ.
2014. márc. 17. 20:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Fizikoterápiát akartam írni.
2014. márc. 17. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!