Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bevertem a tarkómat, mit...

Bevertem a tarkómat, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Siettem lefele egy lejtőn, és megcsúsztam, ahogy hátraestem bevertem a tarkómat egy téglába.

Nem fájt annyira, mert az esés nagy részét felfogtam a hátam, de a fejemet nem tudtam teljesen megtartani.

Most egy kisebb púp van rajta, ha megnyomom akkor fáj, nem teljesen a tarkóm közepén vertem be, attól egy kicsit jobbra. Eddig nem volt hányingerem, se szédülésérzet.



2014. márc. 29. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmit.
2014. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem lesz belőle semmi baj?
2014. márc. 29. 19:38
 3/13 anonim ***** válasza:

Figyeld magad. Ha bármit tapasztalsz - szédülés, hányás, émelygés, látászavar, fülből, orrból távozó váladék, álmosság, testrészek zsibbadása, gyengeség, beszédzavar, tudatzavar - akkor irány a sürgősségi. A környezetedben lévő embereknek sem árt megmondani, hogy figyeljenek rád, és bármi van, vigyenek.

Túlzásnak tűnhet, de a fej beütése nem játék, napokkal később is lehet következménye.

2014. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Eléggé félek :(
2014. márc. 29. 19:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha félsz, akkor menj be ügyeletre. :) Most komolyan, jobb ha az embert látja orvos és megnyugszik, mintha végig stresszel 2 napot.
2014. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, igen, ha parázol, akkor akár most is bemehetsz, megvizsgálnak és legalább megnyugszol.
2014. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Milyen szövődményei lehetnek?
2014. márc. 29. 19:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Agyrázkódás, törés, vérzések, ömleny kialakulása.
2014. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az első kettő az én esetemben nem valószínű, betörni nem tört be a fejem, agyrázkódásnak a jeleit nem érzem, viszont az utóbbi kettő esélyes...
2014. márc. 29. 19:56
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezért szokták mondani, a fej sérülése, beütése után figyelni kell, nem szabad félvállról venni. Alattomos dolog.
2014. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!