Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az elmúlt 1 hétben a semmiből...

Az elmúlt 1 hétben a semmiből jelentek meg a lábaimon véraláfutások eddig legalább 10 darab, ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nem rég slackline-oztam (2 fa közé kifeszített gumikötélen járkáltam), elég sokat, csak egyszer estem el, akkor lett rajtam 1 db lilafolt, azóta folyamatosan jelennek meg rajtam a véraláfutások, most már kezdek megijedni, hogy valami baj lehet. Amúgy semmilyen fájdalmat nem érzek, ötletek? El kellene mennem valahova orvoshoz vagy majd elmúlik?

2014. ápr. 12. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
El kéne menned egy szimpla laborra, mert elképzelhető, hogy esetleg valamiféle vérzékenység lehet nálad.
2014. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy purpura simplex. Ez 20 éves kor körül nagyon gyakori, a combon, fenéken, illetve felkaron véraláfutások jelennek meg. Lehet hormonális zavar, érrendszeri rendellenesség, kóros vérképzés, alacsony számú trombocyta miatt, de legtöbbször ok nélkül fordul elő, teljesen spontán. Az is lehet, hogy fizikailag megerőltetted magad és gyengék az érfalaid.

Egy vérvétel sosem árthat, de erre lehet kapni vény nélküli gyógyszereket, illetve vitamint. (Pl.: Cyclo3Fort, Rutascorbin). A foltokat kenegetheted körömvirágkrémmel.

De remélem azóta már maguktól elmúltak, és a probléma is megszűnt!

2014. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!