Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sorban halnak meg a halaim mi...

Sorban halnak meg a halaim mi lehet a gond kb 6 hónapja van akváriumom és az elmúlt hónapban minden héten meg hal egy darab mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 12. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
valami fertőzés?? cseréld le a vizet és moss át mindent alaposan. a kajára figyelj jobban. ha ez mind oké, akkor balszerencse.
2009. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Így nem tudni mi miatt halnak. Lehetnek rossz körülmények, de lehet valami betegség is. Próbáld megfigyelni, hogy úsznak, van-e valami külsérelmi nyom, ha látsz ilyet, elkezdheted kezelni valami arra való szerrel. Ha a körülmények a ludasak, csinálj vízcserét ( lehet, hogy túl sok nitrit van a vízben) , fokozd a levegőztetést, szűrést.
2009. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
nem tudom miért írtok ilyen hülyeséget, szerintem pont a sok vízcsere miatt pusztulnak ! Ugyanis ha a talajból kimosod a hasznos baktériumokat felgyülemlik a víz mérgekkel, amiket csak azok tudnának lebontani, mindenféle klórszármazékkal, bomlástermékkel(ürülék). Ezeket nevezik nitrátoknak. Ha a nitrát szint magas, biztos, hogy baj van a vízzel. És nem az a baj vele, hogy koszos. Pont ellenkezőleg. Halott, hideg, és alkalmatlan az életre. Vegyél bele sok növényt, és a gyakori vízcserét próbáld szűréssel pótolni! Az is baj ha az akvárium kicsi. Feltétlenül legyen nagy sok növénnyel, 20 literenként az egy hal sok! ha 100 literes akváriumod van, ne legyen benne 5 halnál több, max ha nagyon kicsik!
2009. ápr. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kzs ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval - részben.

Ugyanis fontos a víz minősége is: milyenek a víz értékei?

(itt elsősorban a pH, KH, és GH értékekre gondolok)

2009. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőkkel és még azt szeretném tanácsolni hogy ha vmien tisztitószeres vizzel takaritod az akváriumoat akkor az nagy baj!
2009. ápr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23:03-as vagyok. Köszi, hogy le lettem hülyézve, de spec. én a vízcserét nem úgy szoktam elvégezni, hogy közben mindent kimosok a talajból...
2009. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
értem, én csak a drámai hatás elérése érdekében írtam így, hogy a kedves kérdésfeltevő még véletlenül se cserélje le megint teljesen a vízet, bár nem tudni mit csinált. És halgyógyszert csak úgy használjon, hogy karantéban van a hal, mert szintén öli a hasznos bacikat!
2009. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A halaid rendszeres meghalásának ezer oka lehet.Szerintem az a legjobb, ha nem a látatlanban adott válaszoknak hiszel,hanem inkább utána nézel, hogy :

-milyen a víz minősége(és a halaidnak milyenre lenne szüksége)

-van-e elég oxigén a vízben

-nem zaklatjátok-e túl gyakran a halakat(sok zaj vagy jövés-menés a szobában, gyakori vízcsere...)

-nincs-e fém az aksiban,ami oldódhat

-nincs-e a halakon vmi betegségre utaló jel

-nincs-e egy olyan halad ami bántja a többit

-rendesen esznek-e a halak

-nincs-e túl sok lebomlott anyag a vízben.

Persze ezekhez sok időt kell rászánnod és be kell szerezned pár száz ft-ért egy a vizek kémiai tulajdonságát(pH,karbonátkeménység,összkeménység,nitritszint) mérő készletet, de ez a legbiztosabb módja, hogy azt kezeld vagy változtasd meg, amivel valóban gond van.

Ha ez sem segít, akkor soha ne próbálkozz a lottóval sem.

2009. ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
egyet értek az előző válaszadókkal, de lehet, h öregen vetted és azért hal meg.
2009. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rakj baktériumölőt a vízbe olvass utánuk a fajoknak . Nézd meg hogy megfelelő-e víz hőmérséklet stb. Figyeld meg hogy mindegyik eszik-e!
2009. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!