Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyha antibiotikumot szedek,...

Hogyha antibiotikumot szedek, akkor ihatok alkoholt?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 18. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
nem
2014. ápr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Attol fugg. Az orvost kerdezd meg. En szilveszterkor lettem beteg, megkerdeztem es azt mondta ihatok ra. Nem is lett semmi gond. De biztos akad olyan is ahol vigyazni kell. Hivd fel a dokidat, az a tuti.
2014. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Az antibiotikum, mint a neve is muatatja, csak egyfajta baktericid.
2014. ápr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
88%
Persze.
2014. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Persze, nyugodtan, egyébként pedig tárt karokkal vár a belgyógyászat gasztros részlege, ahol a tönkretett gyomrodat és emésztőrendszeredet majd megpróbálod rendbetetetni......Gondolkodj, ember! ha gyógyszert szedsz, az azért van, mert valami legyőzte az immunitásodat és gyógyszerrel megerősitve veszi fel a szervezetet ellene a harcot. Miért kellene ezt a folyamatot megzavarni alkohollal ? nem birod ki, amig elfogy az antibiotikum?? akkor viszont olyan betegségben szenvedsz, amelyet szenvedélybetegségnek mondanak, és azt legyőzni nehezebb lesz, mint pl. egy gyulladásos folyamatot.
2014. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Klionra, Supplinra (metronidazol) tilos! Súlyos rosszullétet okozhat.
2014. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szuaszin ***** válasza:
Szerintem simán mehet wénásan a whisky literszámra! :)
2014. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 viking19 válasza:
74%
Én úgy tudom, hogy azért nem szabad inni alkoholt gyógyszerre, mert a májadnak, mind a kettő méreg és sajnos nem tudja közömbösíteni mind a kettőt egyszerre. Választania kell, vagy az alkoholt dolgozza föl és akkor a gyógyszer marad méreganyagként a szervezetedben, vagy a gyógyszert dolgozza föl és akkor az alkohol marad benned, és csak nagy sokára tudja közömbösíteni, illetve föl dolgozni.
2014. ápr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!