Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi csíphetett meg? (többi lent)

Mi csíphetett meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Még olyan 2 éve nyáron egy táborba voltam vidéken (Asónána ha érdekel). Ilyen séta túrán átmásztunk egy kapun és valószínűleg megcsípett valami mert nagyon fájt és látszott egy piros pötty. Nem szóltam tanárnak hogy kérnék Cálciumot mert nem hittem h segítene (itt szúrtam el). A csípés feldagadt és begyulladt. Fehér gennyes 'pattanássá' alakult. Mai napig ott van a helye és olyan mintha kiharapta volta a bőröm (van ott legy lyuk). Szerintem darázs vagy méhecske lehetett ti mit gondoltok? Mondjuk már nem tudok mit tenni ellene csak kíváncsi lennék.


köszönöm előre a válaszokat!



2014. ápr. 28. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Bögöly nem lehetett? 15 éves koromban megcsípett engem egy: láttam amikor rám szállt, de azt hittem, csak egy nagy légy - egészen addig, amíg meg nem szúrt. Kegyetlenül fájt, vörös pötty/folt lett a közepén, és hetekig tartott, amíg meggyógyult. A helye 15-20 évig (nem elírás!) látszott.


Darázs is lehetett persze. Kb. 10 éve pedig egy darázs csípett meg: szabadtéri zuhanyozón nem vettem észre, hogy a zuhanyrózsán isznak a darazsak, és a csap kinyitásakor a vízsugár pont oda lökött egyet, amikor behajlítottam a karomat - a halála előtt szúrt még egy nagyot :( Két hónapba telt, amíg meggyógyult... A helye még mindig látszik, más színű a bőröm ott. Kaptam ugyan kalciumot az elsősegély-helyen, de semmit sem ért. Akkor még nem tudtam, hogy a kalcium ugyanis pont annyit segít bármilyen allergián, csípésen, mint a szentelt víz, C-vitamin vagy a ráolvasás. Ezt a cikket olvasd el erről: [link]

2015. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!