Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elegettem a kezem. Mit tegyek...

Elegettem a kezem. Mit tegyek ra hogy ne fajjon annyira? Ha vizbe martom akkor nem faj annyira, de mar ki van azva teljesen a kezem es nagyon eg mar mindentol.

Figyelt kérdés
a jobb kezemen levo huvejk es mutato ujjamat egettem el.

2014. máj. 3. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Khm... elégetted? Nem csak megégetted? MErt azért nagyon nem mindegy... Ha elégetted volna nem lenne mit hűtened kb.


"Mi az, amit azonnal meg kell tenni égési sérülés esetén? Égési sérülések Minden égés esetén a legfontosabb teendő a folyó, hideg vízzel történő hűtés 8-10 percen keresztül, amely a fájdalmat is csillapítja és a mélyebben fekvő szövetek további károsodását is meggátolja. A kezelés aranyszabályai >> Köztudott, hogy amennyiben megtörtént a baj, az égett területet hűteni kell, de nem mindegy hogyan. Ha az ember pánikba esik, és kikapja a hűtőből a jégakkut, azzal több kárt tesz, mint hasznot. A túl hideg hűtés kis testfelületen lokális fagyást okozhat, nagyobb terület esetén pedig akár kihűlést is. A hűtés lényege - a fájdalomcsillapítás mellett -, hogy a további szövetkárosodást mérsékelje. E cél érdekében alkalmazható a folyó csapvíz, illetve a vizes borogatás is. Egyszerűbb és biztonságosabb megoldás valamilyen elsősegélynyújtó gél használata, amely egyszerre hűt és fertőtlenít. Vegyük figyelembe, hogy ezek a gélek többnyire növényi összetevőket is tartalmaznak, mint például az aloe vera vagy a kamilla, amelyek viszont allergiás reakciót válthatnak ki egyes sérülteknél. Égés esetén fontos a folyadékpótlás, amelyre a legideálisabb a víz, esetleg a tea vagy a szénsavmentes üdítő itatása, ha éppen az van kéznél."


Részletek: [link]

2014. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!