Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az igaz hogy metálhörgéstől...

Az igaz hogy metálhörgéstől tönkremennek a hangszálak?!

Figyelt kérdés

Szóval még nem tanított tanár hörögni, itthon próbálkozom persze nem egész nap, ha időm van rá néha próbálkozom 1 órát kb, és pihentetem közbe a hangszálaim.

Azt olvastam hogy csak akkor lehet bajom ha fáj a hörgés, de nem fáj, egyáltalán nem, de nem akarom hogy tönkremenjenek a hangszálaim, vagy bevérezzen a torkom!


Tippek hogy mit használjak a torkomra amíg hörgök?

Amúgy bocsi a kategóriáért, nem tudom pontosan hova kellett volna írnom.


2014. máj. 12. 23:19
 1/2 anonim válasza:

Nem mennek tönkre a hangszálaid HA jól csinálod.


Gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy hogyan csinálod, hiszen nincs szabály. A lényeg hogy ne fájjon. Ha nem fáj, akkor jó. Ha képes vagy egy nagyon brutális és torzított hangot kipréselni magadból, de csak fájdalom árán, akkor gyakorolj tovább, mert ha úgy megy, akkor meg tudod találni a módját annak is, hogy fájdalom nélkül is menjen.


Hasból kell fújni a levegő, konkrétabban rekeszizommal. Nem árt, ha csainálsz felüléseket, tehát jól tudod irányítani a hasizmaidat. Nagyjából ugyanazt a légzést kell megtanulnod, amit tiszta éneknél is tanítanak, csak itt erősebben kell csinálni. Ezért van az, hogy ha megtanulsz egy ilyen technikát, az kitolja a tiszta hangtartományodat is. Ja, és hát nem árt, ha tudsz tisztán is énekelni szépen.

2014. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem szokott fájni, csak mikor már lepróbáltam 1-2 hörgős számot, akkor kicsit kiszárad, de eszek rá mentolos cukrot és 5 perc múlva semmi baj.

1 éve tanulok énekelni, ezzel nincs baj.

A felülés jó ötlet, fogok csinálni. :)

Köszi a tippeket

2014. máj. 16. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!