Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaficam gyógyítása?

Bokaficam gyógyítása?

Figyelt kérdés
Kb 1.5 hónapja kiment a bokám alig tudtam ráállni de kb 1 hét alatt annyira helyrejött hogy tudtam futni is bár meg volt duzzadva. Tegnap rosszul léptem ezért újból kiment voltam orvoshoz nincs eltörve. Meg van duzzadva és ha úgy mozdítom a bokám akkor fáj is. Eddig jegeltem és fel pocoltam és borogattam és lóbalzsamot is tetten rá. Van bokaszoritom is ér az valamit? Valamint mennyi idő alatt jön helyre ilyen kezeléssel a bokám hogy focizni is tudjak?

2014. máj. 16. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerencsére ez nem ficam, csak rándulás. Sajnos ha egyszer kitágulnak az inak, akkor utána könnyebben bekövetkezik egy újabb rándulás. Helyesen kezeled, és a rögzítés nagyon is sokat segít neki.
2014. máj. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem köszi,kb mennyi idő amíg focizni is tudok?
2014. máj. 17. 10:47
 3/3 az.gobe válasza:
Szia, azert irok mert mar nekem tobb eve ficamodik ki rendesen a bokam, voltam orvoshoz, csak annyit mondott h megnyultak a szallagok s csak mutettel lehet ezt orvosolni. A lenyeg az h ha ficamod v randulasod volt akkor nagy az eselye h elmozdultak a csontok s helyre kell tenni, ezt az orvosok nem ismerik el de igy van. Elt Erdelyben egy idos neni aki profi volt az ilyesmiben, de hala neki megtanitott ra egy fiatal lanyt aki szinten szaki ebben a dologban. Csak a helyreteves utan fog elmulni a fajdalom s javulni a bokad ellenben a fajdalom mindig vissza fog terni espedig feszules, zsibbadas, egeto erzes. A sportot abba kell hagyni nem is gondolni ra. Csak azert irom le mert ezt a dolgot nagyon kevesen tudjak. Az orvosonak abban igaza volt h a szallagok megnyultak de amig 10 perc maszir utan helyreteszik a bokam potom penzert s utanna jol tudom hasznalni addig nem engedem h megvajanak.
2014. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!