Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi a teendő akkor, ha valaki...

Mi a teendő akkor, ha valaki lenyeli a nyelvét?

Figyelt kérdés

2014. máj. 17. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Be kell nyúlni és kivenni,kivéve ha epilepsziás rohama van,mert akkor leharapja az ujjaid.
2014. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

A kérdést nem értem, de megpróbálom értelmezni. Ha valaki lenyeli a nyelvét, akkor megemészti és a széklettel ürülni fog.

A kérdést azért nem értem, mert egy ember nem tudja lenyelni a nyelvét, mint a kezedet sem tudod lenyelni, sem a lábadat.

Szerintem Te ezzel azt akarod mondani, hogy egy eszméletlenné váló sérült nem kap levegőt, mi a teendő.

Először is a sérült azért nem kap levegőt, mert a nyelv hátracsúszott (NEM NYELTE LE, CSAK HÁTRACSÚSZOTT!!!). Másodszor is úgy kezded, hogy megszólítod! Reagál? Igen, akkor nincs gond. Nem? Akkor kiálts segítségért és nézd meg, hogy lélegzik-e! Hogyan? Fejét hátrahajtod, állát kiemeled az orra fölé teszed a füled és 10 másodpercig figyeled a mellkas emelkedését, az orrból/szájból kiáramló levegőt hallod, valamit érzed az arcodon a kiáramló levegőt. Ha 10 másodpercben legalább 2 légzést észlelsz akkor ő eszméletlen. Hívj mentőt eszméletlen sérülthöz, vagy ha van segítőd akkor hívjon ő! Légútbiztosítás következik, ami a kérdésről szól. A fejét hátrahajtod és az állát kiemeled, addig amíg eszméletéhez nem tér, vagy a mentők ki nem érkeznek. Remélem tudtam segíteni

2014. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Az első válaszolóra ne hallgass mert az egy oltári nagy baromság.

Nem epilepsziás, akkor alkoholmérgezett(erősen részeg)

Belenyúlsz a szájába kihúzod a nyelvét, levegőhöz jut és agresszívvá válik, harap.

SOHA nem nyúlsz bele a sérült szájába, csak akkor ha idegen test van és indokolt az eltávolítása. Akkor is CSAK EGYSZER és egyetlen határozott mozdulattal kell eltávolítani, ha ezt tudod. Ha nem akkor TILOS még egyszer a szájba nyúlni!

2014. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lenyeli a nyelvét. Igen. Kb a köztudatban így van. És ha valaki ezt mondja akkor szerintem egyértelmű mire gondol. Igen valóban nem a legpontosabb latin kifejezést használja amikor ezt mondja de az esetek 100%ában mindenki tudja mire gondol a másik mikor ezt mondja. Nyilván nem arra hogy lenyeli és megemészti majd a széklettel együtt ürül. Ilyenkor ha már nagyon okosmodni akarsz és villogni a tudásoddal akkor javitsd ki, hogy gondolom erre gondoltál és pont. Majd segíts.


Erre mi szükség van???


"A kérdést nem értem, de megpróbálom értelmezni. Ha valaki lenyeli a nyelvét, akkor megemészti és a széklettel ürülni fog.

A kérdést azért nem értem, mert egy ember nem tudja lenyelni a nyelvét, mint a kezedet sem tudod lenyelni, sem a lábadat."


És a lényeg;


"Először is a sérült azért nem kap levegőt, mert a nyelv hátracsúszott (NEM NYELTE LE, CSAK HÁTRACSÚSZOTT!!!)"


Na ugye hogy érted! Mégse vagy te annyira buta. Csak játszód itt az agyad. Meg kötekedsz mert rosszul fejezte ki magát a kérdező.


Felteszek egy kérdést. Ha valamelyik közeli hozzátartozódnak hátracsúszna a nyelve. És valaki szólna, hogy lenyelte a nyelvét akkor is ezt mondanád?

Várj csak nem értem amit mondasz. Megpróbálom értelmezni. Meg is emésztette már esetleg már ürült is. Nem bmeg. Rögtön felfognád mi van. Csak itt játszod az agyad. Te se értesz mindenhez. Remélem majd te is kerülsz hasonló helyzetbe.


Nemzeti sport:

"A dobogósok csatájának 22. percében a vendégek középpáláyása, Oleg Huszev a hazaiak kapusával ütközve lenyelte a nyelvét, és eszméletlenül terült el az alapvonalnál. Azonnal a segítségére sietett a Dnipro grúz légiósa, Zsaba Kankava, és sikerült is levegőhöz juttatnia az ukránt, aki viszont szájzárat kapott és erősen megharapta Kankavát."


Index:

"Lenyelte a nyelvét a debreceni futballista, mindenki az életéért küzdött a pályán"


Index:

"Yannick Ferreira Carrasco megmentette Nicolás Gaitán életét, amikor utóbbi egy ütközés után eszméletlenül terült el, majd lenyelte a nyelvét."


Origo


"Már a srác földre érkezésekor láttuk, hogy nagy a baj, a játékvezető is azonnal ott termett, én is befutottam a pályára. Stabil oldalfekvésbe helyeztük, szétfeszítettem az állkapcsát és visszahúztam a nyelvét."


Ne érezd magad hülyének ha ezt a kifejezést használod. Több magyar hírportál is igy használja ezt a kifejezést. Még ha nem is ez a legpontosabb latin diagnózis, esetleg hibás is. Mindenki tudja mire gondolsz.


És ne nyúljunk a szájába? Mi van??? És a nyelv majd magától fog visszakerülni a helyére ugye? Vagy ha esetleg a gyereked eszméletlenül fekszik akkor biztos az fog érdekelni hogy megharapja vagy leharapja az ujjad. Harapja le mindkét kezem tőből csak ne haljon meg. Istenem, remélem nem sokan tájékozódnak innen...

2022. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

4-es szépen leoltott mindenkit, kár, hogy ő sem mond igazat.

Ilyen esetben valóban tilos és veszélyes benyúlni a szájba. A 2-es jól írta, hogy ilyenkor hátra kell hajtani beteg fejét és kiemelni az állát. Ezzel biztosítod a légutat, a hátracsúszott ("lenyelt") nyelv az eredeti pozícióba kerül.

Ez az egyetlen, jól működő és biztonságos módszer a nyelvvel elzárt légút esetén, melyet laikus is alkalmazhat.

2022. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Origo


"Már a srác földre érkezésekor láttuk, hogy nagy a baj, a játékvezető is azonnal ott termett, én is befutottam a pályára. Stabil oldalfekvésbe helyeztük, szétfeszítettem az állkapcsát és visszahúztam a nyelvét."


Lehet hogy van jobb megoldás de ez is megoldás. Tilos dogot csinált de mégse halt meg valaki. Most akkor hogy is van ez?

2023. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SaNyIkArCsI válasza:

Aki ezzel viccelődik, az szégyellje el magát.

28 éves apuka vagyok, 4 nap híján 9 hónapos a kislányom és ma "lenyelte a nyelvét", így jutottam erre az oldalra.


A történet:

Szokásos fürdés utáni pelenkázás következett + öltöztetés. Az utóbbi napokban megint felerősödött a fogfájása, ugyanis jön a 7. foga. Amikor épp csatoltam be rajta a pelenkát, elkezdett nagyon erősen sírni és a füléhez nyúlt pont úgy, mint máskor amikor a foga fáj. Jó erős sírás volt és annyira tud is sírni, hogy szinte alig vesz levegőt (2-3 másodpercig egy sírás majd nagylevegő). Na ekkor történt a baj. Egyszercsak elkezdte nagyon erősen ütni a fülét, szinte beleremegett + láttam, hogy ez nem a szokásos 2-3 másodperces sírás, hanem már vagy 5-6. Azonnal magamhoz kaptam, ekkor már tudtam, hogy nem vesz levegőt. Ütögettem a hátát, de nem javult, majd magam elé vettem és reflexből a szájába nyúltam és kihúztam a nyelvét. Abban a pillanatban vett levegőt. Éreztem ahogy a szájpadlása tetejére vákumolt a nyelve.

Ezután, rögtön a feleségem kezébe adtam, aki megnyugtatta őt.

Higgyétek el nem vicces. Most vágnák le a 2-esnek a nyelvét, hogy megeméssze, de leginkább az ujjait amivel ezt írta... Amikor a nyelvét húztam ki, akkor már kezdett lesápadni + a szeme is elindult felfele. Még mindig sokkban vagyok, de már kezdek megnyugodni. Kb pár percen belül hívtuk a védőnőt is, mindent elmondtunk neki és nagyon úgy néz ki, hogy egy egyszerű rossz levegővétel volt miközben elkezdett nagyon erősen sírni. Ettől függetlenül, amint tudunk elmegyünk egy gyerekorvoshoz is és megvizsgáltatjuk.



Nagyon durva, hogy semmi különös nem történt, aztán mire feleszmélsz már nem kap levegőt a kis babád. Még csak állon sem kell rúgni stoplis cipővel.



Amiért most túrom az internetet valójában csak egy megnyugtatás keresése, hogy ezalatt a bő 15 másodperces esemény alatt semmi baja nem lett.

máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!