Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő kell ahhoz hogy...

Mennyi idő kell ahhoz hogy újra járni tudjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok,egy hétig sínben volt a lábam (bokám elrepedt amikor leestem a lépcsőről ).Ma kaptam könnyített járógipszet,és gondoltam hogy nem fogok egyből rohangálni a kertben de azért arra számítottam hogy ha bicegve is de menni tudok.Sajnos ez nem így volt,vagy ez normális ? akinek volt már hasonló esete, mennyi idő kell mire képes leszek járni ?
2014. máj. 22. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt nem felejthettél volna el járni. Az csak hónapok után történik...
2014. máj. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaj,nem így gondoltam , csak nagyon fàj ès ràlèpni ezèrt nem tudok,csak gondoltam valaki tudja esetleg hogy mennyi az az idő amikor màr csak akkora a fàjdalom hogy elviselhető jàràs közben ! (bocsi kicsit fèlreèrthetően fogalmaztam )
2014. máj. 22. 07:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első járógipszes héten én is csak mankóval tudtam közlekedni, amennyire emlékszem. De nekem az egyik lábközépcsontom volt eltörve, nem a bokám. Utána már tudtam menni a járógipsszel, bár elég bénán, mert magasabb volt több centivel a gipszes lábam, mint a másik :D
2014. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaaa, így már értem.

Akkor szerintem pár nap. Majd az orvos mondja, hogy mennyire erőltesd a dolgot, de lehet, hogy kell majd kicsit - a fájdalom ellenére - tornáztatnod. Nekem hasonlóan volt, miután 6 hét után levették a gipszet a csuklómról. Már annyira "beállt", hogy egyszerűen megmozdítani is nehéz volt, de kellett sajnos (nem volt kellemes) direkt erőltetni kicsit, hogy bejáratódjon.

De nyugi, ez pár nap, sőt, inkább pár óra.

Olyan kicsit, mint mikor elzsibbad az ember lába, aztán hirtelen majd' összeesik, mikor rááll.

2014. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mankóval próbálgatom úgy hogy néha leteszem a lábam , nekem is magasabb a járótalp miatt,nagyon zavaró. két hét múlva mennem kell dolgozni remélem addigra azért valamennyit javul a dolog :D
2014. máj. 22. 14:36
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2014. máj. 22. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, menni fog az, kell hozzá némi kitartás és türelem. Utána már csak a gipsz miatt kell szenvedni majd, de fájni biztosan nem fog.
2014. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
meg mondjuk ilyen melegben gipszben lenni, hát nem kellemes.
2014. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
egyre jobban megy,ma màr mankó nèlkül tudtam sètàlni fèl/egy órànkènt tíz percet :) holnap mèg jobban megy majd remèlem
2014. máj. 24. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!