Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kis mértékű áramütés okozhat...

Kis mértékű áramütés okozhat gondot?

Figyelt kérdés
Valószinűleg vizesen dugtam be a ventillátort mert felmostam a padlót, és hogy hamarabb felszáradjon gondoltam bekapcsolom.Amikor kihúztam,hozzáért a fém része a csuklóm belsejéhez és éreztem hogy megrázott,majd befeszült bal oldalt a gyomrom és minden szerv ami ott van,de ez elmúlt pár perc mulva.Most pedig fáj ott görcsölő érzés, kicsit megijedtem.Szerintetek mi a teendő?Vagy más az oka szerintetek?Nem éreztem még ilyen jellegű fájdalmat soha sem.

2014. máj. 27. 23:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mindenképpen menj el orvoshoz!
2014. máj. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van ezzel kapcsolatban valami tapasztalatod vagy esetleg hallottál valamit hogy így rávágtad egyből? :/ remélem nem komoly a baj.
2014. máj. 28. 00:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az ügyeletet, főleg, ha a bal oldaladat érintette! Előfordulhat, hogy nem azonnal, csak órák múltán okoz súlyos problémákat az áramütés.
2014. máj. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem mondanám hogy annyira fáj hogy nem tudok megmaradni,sőt van olyan póz (hason fekve) amikor nem fáj,csak elég furcsának találom.
2014. máj. 28. 00:02
 5/12 A kérdező kommentje:
Neeem hát nem most rázott meg hanem kb 4-5napja. Eddig semmi sem volt.Akkor ez nem az lesz?
2014. máj. 28. 00:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért megmutatnám orvosnak

(hogy meg tudjak nyugodni)

2014. máj. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha ennyit vártál, akkor talán a közvetlen életveszély nem áll fenn (hangsúlyozom, nem vagyok orvos), viszont mindenképp elmennék. Ami azt illeti, én azonnal hívtam volna az ügyeletet, mert szíven átmenő áramütés nagyon könnyen halálos lehet.
2014. máj. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
4-5 nap ... már túl vagy rajt, ez a fájás nem attól van
2014. máj. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Most már valószínűtlen, hogy bármi történne veled. Ha valakit megráz az áram, azonnal orvoshoz kell menni, mivel zavart okozhat például a szívritmusban. Ha láttál már kórházfilmet akkor tudod, hogy ha leáll a szív akkor defibrillátorral élesztik újra. Ugyanúgy elektromossággal indítják be a szívizmok összehúzódását. Ez életmentő akkor, ha már leállt a szív. értelemszerűen ha működik a dolog, akkor nem jó mert így megváltozhat az összehúzódás üteme, ami ritmuszavarhoz/leálláshoz vezethet. áramütéskor az egyik első dolog hogy EKG-t csinálnak.
2014. máj. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha a csatlakozó aljzat kihúzása után rázott meg akkor nem kell aggódni, az csak a kondenzátorban maradt áram volt és nem veszélyes.
2014. máj. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!