Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megrázott az áram, ugye nem...

Megrázott az áram, ugye nem lesz semmi bajom?

Figyelt kérdés
Egy melegszendvics sütőhöz nyúltam hozzá, és végigfutott valami a karomon, meg a fejemen picit, de csak egy kicsit fáj és zsibbad. Ugye ennyiért nem kell mentőt hívni? Nem vagyok rosszul csak kicsit zsibbad még, meg a fél arcom azon az oldalon olyan fura.

2013. aug. 21. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még most is furának érzed az arcod, akkor azért érdemes megnézetni.
2013. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem kell mentőt hívni, el kell battyogni az ügyeletre, szükséged van egy EKG-ra
2013. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor most ugye nagyon sokáig nem ihatok folyadékot? Úgy érzem ez nem volt valami kicsi mert még a fejemben is éreztem. :S
2013. aug. 21. 19:24
 4/9 A kérdező kommentje:
És ugye a baj rögtön akkor jön? Ilyenkor már helyreáll a szerveztem nem?
2013. aug. 21. 19:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyen áramütés után mentőt kell hívni. Bevisznek 1..2 napra megfigyelésre a területileg illetékes kórházba. Ez annyi, hogy befektetnek az intenzívre, és 2 napig folyamatosan rajtad lesznek az ekg elektródák.


Hiába húznak le most az sztk-ban egy EKG-t, az csak a pillanatnyi helyzetet mutatja, áramütés után viszont 24 óráig bármikor előjöhet valami gebasz. Valószínűleg nem lesz semmi, de ugyen jobb félni..


Szóval hívd a mentőket, és közben pakold össze a cuccodat.

2013. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ááá, nem szeretnék kórházba menni, de már nagyon szomjas vagyok, meddig nem ihatok?
2013. aug. 21. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne szórakozz! Nem viccből írogatok.

Ha "elbattyogsz" az sztk-ba, akkor ott valóban csinálnak soron kívül egy EKG-t, viszont onnan az orvos fog mentővel tovább küldeni, tehát már haza sem mehetsz összepakolni a cuccodat.. Hidd el, ebben már van némi gyakorlatom, megjártam néhányszor ezt az utat..

Tudom hogy ez egy nagy szívás, senkinek sincs kedve kórházba menni, de mi a fenének kockáztatni??


(5-ös vagyok.)

2013. aug. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bence32133 válasza:
59%
Nem játék az a vérrög...
2013. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Milyen vérrög?
2013. szept. 11. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!