Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek ezzel a sebbel...

Szerintetek ezzel a sebbel elmenjek orvoshoz? 1 hetes, a lábfejemen van, és van hozzá kép.

Figyelt kérdés

1 hete csúnyán lehorzsoltam a lábamat, és nem akar begyógyulni. Tegnap fürdéskor a tetejéről lejött egy ilyen vastag sárga réteg. Kenem betadinnal (a képen is az látszik) és fenistil sebkezelővel. Gonoltam még a Bactroban-ra is. Szerintetek mit tegyek vele?


[link]


2014. máj. 31. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A lábfejen és lábszáron levő sebek lassan gyógyulnak, mert az alsó végtagban a nagy visszeres nyomás mellett némileg pang a keringés. A lábat fel kell polcolni.
2014. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nem lesz vele. Tartsd tisztán és fertőtlenítsd. Ennyi! Majd elmúlik!
2014. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És mivel kenjem? Maradjon a fenistil, vagy legyen a bactroban?
2014. máj. 31. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Fenistil minek? Az allergiás jellegű, viszkető, kiütéses bőrre való.

Betadinnal kend, tegyél rá kötést!

Orvos? Passz. Ha nem vagy cukorbeteg, nincs keringési zavarod, nem vagy vérzékeny, akkor szerintem nem kell.

2014. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fenistilről marhaságot írtam. Tényleg van ilyen. Minek adnak ki azonos márkanéven eltérő hatóanyagú és eltérő célra szolgáló szert? Mindegy, lehet akkor is érdemes lehet megpróbálni anélkül hogy gyógyul a seb, ha azzal nem jól.
2014. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor nem megyek orvoshoz, majd meggyógyul magától. :)
2014. jún. 1. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!