Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Felhevült testtel hirtelen...

Felhevült testtel hirtelen hidegvízbe érkezés okozhat szívmegállást?

Figyelt kérdés

Strandon fogok dolgozni a nyáron, és néha le kell majd csúsznom a csúszdán. A víz hideg, a testem meg meleg lesz, mert a napon leszek egész nap.


Én ilyet nem szoktam csinálni, mert kiskoromban belémnevelték, hogy mindig fokozatosan, mert apám egyik barátja így halt meg fiatalkorában. Másokat persze láttam már meleg testtel csobbanni, meg csúszni.



2014. jún. 9. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
biztosan van a medence mellett zuhany, szokott lenni. majd zuhanyozz le előtte és nem lesz baj. én így szoktam.
2014. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 metalgyerek1998 válasza:

Ö hát igen veszélyes mert ha bele ugrasz foró tesstel a hideg vizbe.

Akkor hirtelen hö változástol meg hal az ember halotam már róla

2014. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A családodnak igaza volt, valóban veszélyes. Ahogy írták fentebb, csúszás előtt zuhannyal hűtsd le a testedet először.
2014. jún. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felhevült szervezetnél az erek kitágult, laza állapotban vannak és a légzés és keringés lelassul a kevesebb energiafelhasználás érdekében. Ha ilyen állapotban hideg vízbe ugrasz, akkor az eddig ellazult erek abban a pillanatban összerándulnak, ezzel agyérgörcsöt, vagy agyvérzést is okozva. A másik lehetőség, hogy ugyancsak az erek hirtelen összehúzódása és a hideg miatt, hatalmas vérmennyiség indul el az eddig alapjáraton szuttyogó szívedhez, amit neki azonnal tovább kell juttatni, tehát ebben az esetben szívritmuszavart, szívmegállást is okozhat. A fiatal szervezetre persze nincsen ilyen drasztikus hatással a hideg meleg változása, de volt már rá példa.
2014. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!