Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 11 hónapos lányom beütötte a...

11 hónapos lányom beütötte a fejét és valószínű az orrát is. Kialakulhat ettől "monokli" a szemén?

Figyelt kérdés

2 napja legurult pár fokot a lépcsőn. Jobb szeme felett beütötte a homlokát és úgy tűnik hogy az orrá is, mert kicsit mintha meg lenne dagadva. Vérzett kicsit az orra is. Bevittük a sebészetre, csináltak röntgent, elküldtek fül-orr-gégészetre. Ott sem találtak semmit.Hazajöhettünk, megfigyelés ellenében. Nem találtam semmi szokatlant, de mintha most kezdene halványan látszódni a monokli. Nagyon meg vagyok ijedve, már mindent beleképzelek.

Köszönöm a válaszokat!



#orr #11 hónapos #monokli #beütötte a fejét
2014. jún. 14. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:

ó, lesz ez még rosszabb is, mármint a sérülések tekintetében. Semmi gond nem lesz most, hidd el, az én gyerekem is ekkortájt esett akkorát, aminek nyoma lett. Az elmúlt 4 év sérüléseit nézve az volt a legenyhébb :D

Úgyhogy elkezdődött, anyuka!!!! :)

2014. jún. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig ez bizony lehet durva sérülés is: pápaszem-hematomára keress rá!! Ez akár a koponya törését is jelentheti. Én szerintem visszamennék, inkább röntgenezzék meg még egyszer, vagy dugják az MR gépbe, mint hogy baj legyen.
2014. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rakerestem, tisztában vagyok mi van vele. 3 röntgenfelvételt csináltak, plusz még egyet az orráról mert nem sikerült jól.

Nem feltűnő egyáltalán, csak én is bebeszélek magamnak mindent. Több mint 48 órája történt, minden rendben van vele , semmi különös dolgot nem látok rajta. Minden úgy van ahogy eddig. Én úgy gondolom ha komolyabb baja lenne, az már rég kijött volna, és fájlalná a fejét. Sírna. Védőnő 24 órát mondott hogy figyeljem meg, meg az orvos is, ennek már a duplája eltelt. Hányni nem hányt, mondták hogy ha agyrázkódása lenne akkor már hányt volna pár órán belül.

2014. jún. 14. 09:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Még egy röntgen, meg MR? Nem túlzás ez?

A kérdésedre válaszolva: Igen, simán lehet ettől monoklija.

Nincs semmi baja, nyugodj meg!

2014. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen! A duzzanat le tud húzódni a szemre. Anyukám járt úgy egyszer hogy beütötte a homlokát egész a hajánál, és mégsem ott lett véraláfutás hanem a szeme körül.
2014. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Drága emberek, ha valaki beüti a fejét (és nem a szemét) és a szeme vérzik be, az azt jelenti, hogy oda a szeméhez csorog a vér valahonnan.

Nagymamádnak, aki beütötte a homlokát, esetleg repedése vagy törése is lehetett, ami szépen bevérzett. Az, hogy orvos nélkül szépen megúszta, az szerencse. Ennek a gyereknek is lehet repedése vagy törése, bár valószínűleg túl nagy törése nincs neki, ha nem látták a röntgenen, de az a vér, ha tényleg ott van, jött is valahonnan, és nagyon kevéssé valószínű, hogy tényleg a szeme alatti területről.

2014. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os: volt orvosnál, sem repedése nem volt, sem törése, pff
2014. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!