Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés után! Mire számíthat...

Bokatörés után! Mire számíthatok? Lehet-e ugyanolyan a lábam mint előtte volt? (többi lent)

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Sajnos tegnap múlt egy hete, hogy a gördeszkázás közben eltörtem a bokám. A törés helyén és annak környékén felduzzadt a bokám, így gipszsínt kaptam, melyet ma délelőtt fekvőgipszre cseréltek. A fekvőgipsz 1 hónapig lesz a lábamon.

Mivel töltsem a (fekvő)gipszes heteket? Amennyiben tudtok legyetek szívesek tanácsot adni…

Kapok-e (a fekvőgipszet követően) járógipszet vagy sem és ha igen az meddig lehet az a lábamon? Milyen lesz a gipszlevételt követően mire számítsak milyen lesz majd a lábam? Meddig tart míg teljesen felépülök? Mikor deszkázhatok újra?



2014. jún. 16. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos már sosem lesz ugyanolyan, mint előtte volt. Mindig is érezni fogod, hogy volt törésed (például időjárás változásnál.
2014. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Mivel töltsem a (fekvő)gipszes heteket?"


Olvasás, net, filmezés, tanulás, nyelvtanulás. Hívj meg haverokat, pizzabulira például, azt ágyban fekve is megteheted :D


"Kapok-e (a fekvőgipszet követően) járógipszet vagy sem és ha igen az meddig lehet az a lábamon?"


5-6 hét kb.


"Milyen lesz a gipszlevételt követően mire számítsak milyen lesz majd a lábam?"


Nehezebben fogsz tudni járni, mint a járógipszben. És gyógytorna is szükséges lehet.

2014. jún. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

"Mivel töltsem a (fekvő)gipszes heteket?"


Az olvasást és az internet használatát én is javasolnám.



"Kapok-e (a fekvőgipszet követően) járógipszet vagy sem és ha igen az meddig lehet az a lábamon?"


A törés típusától függ. A családomban két külömböző eset volt. Az egyik egy egyszerűbb belboka-törés volt. 1 hét gipszsint és 2 hét fekvőgipszet követően a törött csontoknál az a csontosodás negkezdődött. A fekvőgipszet követően 3 járógipsz és azután gyógytorna. (fiam)

A másik egy komplikáltabb törés volt. Ennél kül- és belboka együttesen tört el. 2 hét gipszsínt követően 4 hét fekvőgipszet és 6 hét járógipszet követően gyógytorna. (én)



"Milyen lesz a gipszlevételt követően mire számítsak milyen lesz majd a lábam?"


A gipszlevételt követően lesz a legnehezebb. Legalábbis az első időszakban. Egyértelműen nehezebb lesz majd a járás.



"Lehet-e ugyanolyan a lábam mint előtte volt?"


A gyerekkorban történt csonttörések nagyobb eséllyel jönnek teljesen rendbe. A csontok ugyan teljesen összeforrnak, utósérüléstől kevésbé kell tartani a gyermekkori csonttörések után. A felnőttkorban történt sérülésekkor már teljesen más a helyzet.

De az tény, hogy minden csonttörés (főleg a lábszártörés) esetében van olyan típusú utóhatás amit az #1 is írt. Az időjárás változásoknál mindig érzékenyebb lesz a (korábban) törött csont illetve testrész.

2014. jún. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Kaptál járógipszet? Mikor veszik/vették le a lábadról a járógipszet? Hogy haladsz a gyógyulással?


A deszkázásra lekorábban a gipszlevételt követően 1-2 hónappal számíthatsz. (Ezt majd a gyógyulás "gyorsaságától" függően az orvosod megmondja.)

2014. aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Végül két héttel korábban levették a lábamról a fekvőgipszet és kaptam helyette járógipszet. A járógipsz végül 3 hétig volt a lábamon. 6 hétig jártam gyógytornára.


Már deszkázom is és tesiórán is aktívan részt veszek. Néha tesióra után fáj egy kicsit a bokám, de nem vészes.

2015. márc. 21. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:
hogy állsz az időjárás jelentéssel? :)
2015. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha kissebb (1-2°C-os) hőingás van azt nem érzem, de ha nagyobb (6-8°C-os)esés vagy emelkedés van ill. következik akkor azt nagyon is megérzem.
2015. márc. 21. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!