Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy zajlik egy elsősegély...

Hogy zajlik egy elsősegély vizsga pontosan?

Figyelt kérdés
Engem minden részlet érdekel, főleg az újraélesztésnél. Mit mondasz, hogy mondod(arra gondolok, hogy el kell "játszani" a szituációt, bagy csak mondod hogy a helyszín biztonságos, segítséget kérek stb..). Szóval minden apró, a legkisebb részlet is érdekel. Ha lenne valaki olyan kedves és leírná megköszönném.

2014. jún. 24. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hangosan kommentálod, amit csinálsz. "körülnézek (és tényleg megteszed) a helyszín biztonságos." aztán letérdelsz mellé és hangosan megszólítod és picit megrázod a vállát, és közlöd, hogy "nem reagál". Aztán kiabálsz, segítséget kérsz. Aztán az arca fölé hajolsz, és eljátszod, hogy a hármas érzékeléssel vizsgálod, és utána mondod, hogy "hármas érzékeléssel vizsgáltam és nem volt kielégítő légzés". Aztán mentőket kérsz a segítődtől. Aztán nekiállsz az újraélesztésnek. Azt már nem kell kommentálni.
2014. jún. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Helyszín biztonságossága:

1) Vagy azt mondod, hogy szerintem a helyszín biztonságos

2) Vagy, megkérdezed, hogy a helyszín biztonságos-e!?


Szituáció:

"Szerintem a helyszín biztonságos." Oda mész a sérült mellé, letérdelsz, úgy hogy a szegycsontod az ő vállvonalában legyen (szóval a váll a tested közepén legyen), megszólítod "Jó napot! Mi történt? Tudok segíteni?". Segítségért kiálltassz (2-en lesztek benn a vizsgán, ilyenkor tudsz szólni a társadnak, hogy pl. kék pólós hölgy jöjjön ide segíteni), a sérült fejét hátraszeged, állát kiemeled, fejed úgy teszed a sérült orra fölé, hogy épp ott legyen a füled és a fejed a mellkas irányába fordítod. Jó, ha hangosan számolod a 10 másodpercet. Ekkor azt mondod a segítőnek: "Nincs légzése. Kérlek hívd fel a 104-et és kérjél mentőt megkezdett újraélesztéshez valamint a legközelebbi defibrillátort hozd ide". Ezzel egy időben a kezedet összekulcsolod és ráteszed a szegycsont alsó harmadára, úgy hogy /ha jobb oldalán leszel a sérültnek, akkor a bal kezet kell figyelni, ha bal oldalán leszel akkor a jobb kezet kell figyelni/ tehát, ha a sérült jobb oldalán leszel, akkor a bal kezednek az éle a mellbimbók vonalában legyen, ha bal oldalán vagy a sérültnek akkor a jobb kezed éle legyen a mellbimbók vonalában.A mellkast lenyomod 30-szor, ha még is reccsenne /törne a borda/ akkor a kezedet a fej felé pozicionálod kb. 1 cm-t, majd folytatod. 30 mellkas kompresszió után, pedig a fejet hátrahajtod, sérült orrát befogod, a szájat lehúzod és belefújsz lassan egy tüdőnyi levegőt, fejed a mellkas felé fordítod, majd még egyet belefújsz, ezután folytatod a mellkaskompressziót és lélegeztetést 30:2 arányban. Remélem tudtam segíteni!

2014. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 25. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:
köszi szépen a válaszokat!!
2018. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!