Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés után érdemes kivetet...

Bokatörés után érdemes kivetetni a csavarokat?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron tört el a bokám, lemezelték, csavarozták, és azt mondták 1 év múlva kiveszik. Az esetben annyi a bonyodalom, hogy én Angliában élek, de otthon tört a bokám, és ott műtötték. Tavasszal visszamentem a dokihoz, aki műtött, nagyon arrogáns volt, azt mondta, hogy ezt nem kell kivenni, és szépen szokjam meg a gondolatot, hogy bennem marad. Amúgy a TB sem állta volna. Az angol doki akinél először jártam azt mondta ősszel, hogy ha akarom kiveszik. Az elutasítás után elmentem újra, és egy másik angol doki megint le akart beszélni róla, de azt sem rejtette véka alá, hogy ez pénzkidobás az NHS-nek, mert szépen elélhetek az 5 csavarral és lemezzel, és lényegi változás nem lenne a kivétel után sem. A kérdésem: visszanyerné a rugalmasságát a lábam, jobb lenne, ha kivennék, vagy hagyjam benne?

2014. júl. 4. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, úgy tűnik normális bennehagyni a csavarokat.


Emiatt én bízok az orvosban aki azt mondta, lényegi különbség nem lenne.


Tehát valószínűleg egyéni komfortérzet kérdése hogy kiveteted-e. Jobb a lábad nem lesz tőle mindegy mi történik. Ha nem zavar hogy becsipogsz a fémdetektornál, én hagynám.

2014. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már repültem vele mindenfelé, és egyszer sem csipogott. Nekem is azt mondták, de ez biztos, hogy legenda. Nekem is azt mondták, hogy lényegi változást ne reméljek, és emiatt nem érdemes megbontani a csonthártyát, csak akkor nem azt nem értem, hogy másoknak mikor szedik ki, és nekem miért mondták, hogy kiveszik? 30 vagyok, nem 65. Igazából engem zavar, hogy benne van, úgy érzem, hogy nem rugalmas, meg feszít ha tekergetem, a normális lábam viszont képes rá. Egyedül azért nem akarom kivetetni, mert az elmúlt 8 évben 5 műtétem volt, és nincs kedvem megint 10 kilót hízni a mozgáshiány miatt :) (ahogy eddig mindig)
2014. júl. 4. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:
A normális lábad MÁR NEM képes rá. Ha kiveszik se fogod tudni tekergetni. Ezt próbálták elmagyarázni az orvosok.
2014. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem :( Szóval akkor már tényleg soha nem lesz ugyanolyan.
2014. júl. 4. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Bár jó régen irtad ide be, de azért leirom a saját tapasztalatomat fémkivétel ügyben. Én 50 felett vagyok. A csuklómba tettek fémet törés miatt. Nagyon fáztam a fémkivételi műtéttől. Az életkorom azon a határon volt, hogy már nem feltétlenül veszik ki, hiszen nem fiatal. És nekem voltak problémáim, ami miatt tartottam az ujabb altatástól. Nagyon jó orvosom volt, rámhagyta a döntést, de igen világosan elmagyarázta, hogy milyen hátrányok vannak, ha bennemarad a fém. A dolog lényege, hogyha bennmarad a fém és a csavarok, az hosszu távon gyengiti azon a helyen a csontot. Ha esetleg egy ujabb trauma éri a területet, akkor mellette törik. Az is lényeges, hogy milyen anyagból van az a fém, amit beépitettek. Ha titánból, akkor minimális a valószinűsége a gyulladásnak. Én a kórházbajárás során találkoztam egy pácienssel, akinek a lába nyolc évvel azután gyulladt be a fémtől, hogy beletették. Minél tovább van benn a fém, annál komolyabb műtét a kiszedése, mert összeépül a csonttal illetve a szövetekkel. Neki nyolc év után ki kellett szedni, mert begyulladt a lába, és elég komoly műtétje lett. Normális esetben, tehát pl. egy-másfél évvel a törés után, egy fémkivétel nem nagy műtét. Az enyém például 15 percig tartott és egyetlen éjszakát töltöttem a kórházban. Magánkórházakban is csinálják a fémeltávolitást és nem megfizethetetlen összeg, 80-100 ezer forint. A saját csuklómon azt tapasztaltam, hogy könnyebb lett, lazább a fémkivétel után, visszanyerte szinte teljesen a törés előtti erejét.
2014. szept. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Köszönöm az írásod. Én most várom a bokaizületet beállító csavar kiszedését. Mindenképpen ki akarom szedetni a maradékokat is, mert a sportban pont útban lenne. Sok az esés, tompítás a külboka területen, így biztos, útban lenne. Én még bízok magamban, a 100%-os felépülésben. És az írásod után már 100% hogy kibulizom a mielőbbi kivételt!
2015. márc. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó vagyok, a csuklótöréses. Nem tudom, hogy Angliában vagy Magyarországon veteted-e ki a fémeket. Egy fiatal sportoló ismerősöm komoly térdműtétre szorult, és igen jó véleménnyel volt dr. Knoll Zsoltról, ő ismert sportsebész, ő operálta, kezelte, teljes sikerrel, vigan siel a törött lábával újra. A videoklinika.hu oldalon több filmje van fönn Knoll doktornak ilyen töréses témákban, nézd meg őket.
2015. márc. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: irtad hogy 5 műtéted volt az utóbbi években. Ez azért kicsit sok, bár azt nem irtad, milyen műtétek voltak, talán nem a bokádat bolygatták ötször műtétileg... mert az tény, hogy túl gyakran nem szeretnek fúróval hozzányúlni ugyanahhoz a csontrészhez. Nálam csontritkulásvizsgálatot is csináltak, a te életkorod ezt nem indokolja, legfeljebb akkor, ha túl sok törésed volt pár éven belül. Keressél jó orvost, és bizzál benne.
2015. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!