Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fáj a nagy lábujjam! Vagyis...

Fáj a nagy lábujjam! Vagyis nemtudom mi okozta dolog az hogy ha cipobe lepek faj a nagy labujjam mert ha megnyomom a kormot! Faj! Ez altalaba focizas utan jelentkezik. (? )

Figyelt kérdés
Elszoktam menni focizni de egy ido utan faj a labujjam a rugasok utan..mondtak mar hogy nagyon levagom a kormot de szerintem nincs hozza.koze. Ti tapasztaltatok mar ilyet? Mi a megoldas? Mi a magyarazat? Segitsetek..leszeretnek igazolni

#lábujj #futball #körömz
2014. júl. 11. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos, a kristálygömb nem mond semmit. Talán az orvos?
2014. júl. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem akkor szokott ilyen lenni, amikor benő a nagylábujjamon oldalt a köröm. Ilyenkor kivágom és utána lemúlik.
2014. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Lábfejjel kéne rugni nem lábujjal te szerencsétlen
2014. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez sajnos állandó probléma lesz, én 30 éve küzdök vele.

Népbetegség. Azt mondják az orvosok, hogy nem szabad a körömszélt levágni, mindig EGYENESEN kell vágni. Ez nálam nem segített, rengetegszer voltam vele sebészeten, rengetegszer szedték le teljesen vagxy kélig a körmömet. Olyankor pár hérte, hónapra csökkent a fájdalom, de mindig visszajött. Most készülök egy lézeres körömágy műtétre, állítólag az 99%-os biztonsággal véglegesen megszünteti a problémát.


A benőtt köröm népbetegség, kezelése az egyik leggyakoribb ambuláns (járóbeteg) műtét. Milyen okokra vezethető vissza az elváltozás kialakulása és hogyan kezelhető?

A betegség lényege, hogy a körömszél a körömsánc alá nő, azt maga előtt mintegy „felgyűri”. Az állandó mechanikus irritáció miatt a körömsánc túlnő (hypertrophisal), a szöveti tasakban szinte törvényszerűen gyulladás is keletkezik. A betegek a körömszél fájdalmas duzzanatáról, vadhús képződéséről, a köröm alóli gennycsorgásról számolnak be. A fájdalom eleinte csak bizonyos helyzetekben, irritáció során jelentkezik,majd a gyulladás felléptekor állandósul. A gyulladás szerencsére szintig mindig csak a körömszélt érinti, tovább, a lágyrészekbe ritkán terjed.


Részletek: [link]

2014. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!