Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hátratört a hüvelykujjam,...

Hátratört a hüvelykujjam, roppant is egyet, ha törés, gipszet kapok rá?

Figyelt kérdés
Mert nagyon nem szeretnék a nyár hátralévő részében gipszben leni. De valakitől azt hallottam, hogy ujjat nem is gipszelnek, igez ez? És ha el van törve, érdemes azért orvosnak megmutatni, mit fog vele csinálni?

2014. júl. 16. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Mutasd meg, nehogy rosszul forrjon össze.


Nekem a gyűrűsujjam repedt meg, de könyékig gipszben voltam. Igaz, csak két hétig.

2014. júl. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ujjra valószínűleg inkább egyszerű merevítőt kapnál, de előfordulhat a gipszelés is. Szerintem az orvossal meg tudod beszélni. Mindenképp röntgenezni kell, az orvos el fogja dönteni, hogy jó helyén van-e a csont (tehát pl nem kell-e műteni).
2014. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem mikor eltört a gyűrűsujjam, begipszelték..úgy hogy a kisujjammal együtt volt benne a gipszben és könyékig ért a gipsz.De attól ne félj hogy az egész nyáron gipszelve lesz mert nekem pl. 2 hét alatt levették,igaz utána még egy hétig kötözve volt fáslival.De mégsem gipszben volt legalább :)
2014. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, mesélj, mit tettek veled a csúnya doktor bácsik?
2014. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már sokat javult, nem tört el az biztos. Nem mentem dokihoz.
2014. júl. 24. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!