Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szép reggelt! Elvágtam az ujjam?

I.B.T. kérdése:

Szép reggelt! Elvágtam az ujjam?

Figyelt kérdés

le akartam vágni az udvaron a füvet. elkezdtem megfenni a kaszát de baleset történt. elvágtam a bal mutatóujjam. pontosan: felül, középen ahol hajlik. eléggé elkezdett vérezni.beszaladtam és elállítottam vérzést. ezután kimostam és öntöttem rá arcszeszt. elkezdett vérezni de elállítottam. most: ittam vas és kálcium pezsgőtablettát valamint feldagadt. az ujjam tudom mozgatni és érzem az ujjpercem végét, kicsit bekékült. ennyit kellet vele csinálni igaz? menjek el vele orvoshoz? tartsam lefelé a kezem? ha csontot ért az érezném? mármint nem fáj mintha semmi sem történt volna. a kasza már használva volt azelőtt, hogy elkezdtem volna fenni, kell tetanusz? ha eret vágtam el ( szerintem igen) akkor nem kellene azt "összevarrni" vagy valami?:d maradandó vagy néány hét után semmi baja sem lesz? le kell kötözni?


a válaszokat köszönöm_!



2014. júl. 31. 08:50
 1/5 A kérdező kommentje:
meddig kellene hanyagolni az edzést? fekvőtámaszra, stbre gondolok
2014. júl. 31. 09:49
 2/5 anonim válasza:
Nagyon nagy hülyeséget csináltál! A nyílt sebeket nem szabad kimosni még vízzel se nem hogy arcesszel. Igaz az alkohol fertőtlenít,de más anyagok is vannak benne. E miatt dagadt fel annyira. Ilyenkor valami steril ronggyal kell elállítani a vérzést és bekötni gézzel.De ne tegyél rá vattát vagy zsepit mert beleragad a sebbe.És még a mosással kapcsolatban: ha máskor ilyen történik ne nyúlj hozzá egy ideig esetleg akkor mosd ki VÍZZEL ha nagyon koszos a seb. De a fontod,hogy kösd be gyorsan mert elfertőződhet. Szerintem most ne tornázz az első dolog,hogy az orvos szerintem valami gyulladáscsökkentőt fog adni mert ha fel van dagadva be lehet gyulladva.
2014. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

már behegesedett és egy csöppet feldagadt a fél ujjam. szerintem a vérkeringés, stb rendben van. tudom mozgatni minden, csak nagyon nem akarom mert ha behajlítom akkor érzem, hogy feszül és felszakadna a seb.

azt érezném ha csontot, csonthártyát ért volna a kasza éle?

kb mennyi az az idő mikor edzhetek vele? egyáltalán lehet még olyan mint régen? szerintem elvágtam egy eret, eléggé ömlött a vér:d

ahhoz képest amilyen volt már sokkal jobb, nem hiszem, hogy elmegyek orvoshoz, meglátom milyen lesz holnap reggel.

2014. júl. 31. 16:11
 4/5 A kérdező kommentje:
ja és: a seb körül egy kis sötét (nem fekete, gondolom nem üszkösödik:) folt jelent, szerintem ez csak alvadt vér,,, de olyan mintha a bőr alatt is lenne. ez nomális? értem, hogy: végül is a hegesedés folyamán gondolom a bőr alatt felhalmozódott némi vér és azt látom sötétnek.
2014. júl. 31. 16:14
 5/5 anonim válasza:
Szerintem most az edzést kb. ha nem akarod,hogy szétszakadjon várj egy hónapot.
2014. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!